Sim City: Základní tipy do hry

SimCity Buildit hraji už téměř půl roku a za tu dobu jsem dosáhl půl milionu obyvatel. Rád bych se tak podělil o své budovatelské rady, jak správně hrát. K sepsání tohoto článku mě vedlo to, že ne všichni plně pochopili princip hry. Musím podotknou, že hru hraji pouze pro zábavu, nic jsem si nezaplatil a zapínám ji maximálně dvakrát denně.

Počet obyvatel, daně a spokojenost

Nejprve bych začal ekonomikou hry, ta je dle mě nejdůležitější a měla by se určitě řešit jako první. Pokud máte stále vyplácenou daň můžete rychle rozšiřovat město. Daně města vyděláváte denně. Vybírají se z radnice a jsou odrazem spokojenosti vašich obyvatel. Platí zde jednoduchá rovnice, čím více obyvatel, tím více vyděláváte. Ale pozor je to přímo úměrné se spokojeností tzn. když budu mít 1000 obyvatel a 50% spokojenost dostanu stejné daně, jako kdybych měl 500 obyvatel a 100% spokojenost. Proto se vyplatí mít stejný růst simíků se spojeností. Toto je dle mě nejběžnější nedostatek hráčů při hraní.

11156938_10203995631039931_941238966_n

Spokojenost je závislá na třech hlavních budovách a parcích. Ty se postupně odemykají. První je požární stanice, policejní a později se přidá klinika. Park je ten čtvrtý povinný artikl, bez kterého se neobejdete a simíci by reptali a tím pádem by se snížila spokojenost. Ještě k parkům, je to zároveň i první boost prvek ve hře tj. zvyšuje počet obyvatel procentem podle druhu parku. Na těchto čtyřech artiklech rozhodně nešetřete, vrátí se vám to později na daních. Spokojenost se může mírně měnit v závislosti na nepřijatelných věcí pro simíky například „dirty radius“ (špinavý akční rádius), nebo blízkost obchod u obydlené budovy atp. Vyplatí se sledovat bubliny, popřípadě rozkliknout „government“ a podle smajlíků zjistit, kde jsou nespojení.

Boost budovy a zlaté klíče

Tato možnost se odemkne postupem času a umožňuje zvyšovat počet obyvatel procentem podle budovy. Pro představu já mám odhadem 100 000 obyvatel, a těch dalších 400 000 jsem získal navýšením. Tyto vylepšení si odemykáte za zlaté klíče. Nejprve si odemknete danou sekci, například od vzdělání přes ministerstvo a to za základní měnu, pak už lze stavit jen za tyto klíče. Výhoda je samozřejmě v šetření peněz. Postupem času se odemknou další  boost okruhy.

11169002_10203995649640396_1332156276_n

Zlaté klíče sbíráme dvěma způsoby lodní dopravou, dále pak „Dr. WU Tower“. V prvním případě vám postačí pouze suroviny, ale dostanete pouze jeden klíč a to pouze jednou za 6 hodin. V druhém případě renovujete zbourané budovy a můžete získat více jak jeden klíč, ale jsou potřeba spotřební doplňky, podobně jako pro rozšíření města (ovladač, rukavice a baterie). Ty lze získat sběrem z bublin či obchodem.

Premium měna

Tedy měna za reálné peníze. Při plnění „archivements“ dostanete měnu zdarma a jako smysluplné využití osobně vidím v rozšíření výrobních pozic v obchodním segmentu.

Zóny dosahu (dirty radius)

Dávejte si pozor na rádius špinavosti, které kolem sebe mají čističky, továrny, nebo skládky. Lze je zjistit tak, že podržíte prst na určité budově a vidíte kolem ní hnědou zónu. V těchto zónách nestavte žádné obytné zóny. Naopak se snažte stavět domy v zelených zónách, aby každý dům měl dostupnou policii, hasiče a zdravotní kliniky.

11128315_10203995631479942_386372685_n

Rozhodně jsem nezmínil všechno, to už nechám na hráčích, ať vše objeví. Základ správného hraní bych shrnul takto: Mít spokojené obyvatelstvo, které vám vydělá daně a posléze si za to můžete rozšiřovat město. Rozhodně je lepší mít méně budov, ale vše ošetřené než například dvakrát více obydlených budov, s menší spokojeností. Také nezapomínejte na urbanismus, čili rozložení  města pro budoucí výstavbu, volné místo se vždy hledá těžko.

icon
SimCity BuildItElectronic ArtsGamesFreeDownload

Afterwards order real viagra online he finds not when he were able to fix his citrate he got potential.

The following two tabs change content below.
Šéfredaktor webu SuperMac.cz, absolvent VŠE, sportovec a spokojený uživatel produktů Apple.

Tags: , , , ,