Honor 6: čínský tygr za poloviční cenu iPhonu

Na první pohled se může zdát, že značka Honor je na poli smartphonů úplným nováčkem, ale není tomu úplně tak. Stojí za ní Huawei, který brand Honor vytvořil pro mladší a méně konzervativnější publikum na evropském trhu. Jako téměř všichni čínští výrobci, tak i Honor sází na bohatou výbavu s agresivní cenovkou.

IMG_4441

Design

Když se mi dostal Honor 6 poprvé do ruky, tak mě hned napadla myšlenka, že se designéři Honoru inspirovali u iPhonu 4, hlavně díky stříbrnému rámečku po obvodu, které však není kovový, ale plastový. Přední část tvoří téměř nepoškrabatelné Gorilla Glass 3. Zadní skleněná část působí na první pohled luxusním dojmem, ale po několikadenním používání se snad poškrábe a zvlášť na černé verzi Honoru jsou vrypy znatelnější. Celkově je však konstrukce smartphonu pevná, pomáhá jí v tom kovový rám, který je umístěn uvnitř těla. Rozměry 139.6 x 69.7 x 7.5 mm s 130g jsou maximální, při kterých dokážu ještě ovládat smartphone jednou rukou. Pro srovnání můj iPhone 6 má rozměry 138.1 x 67 x 6.9 mm s 129g.

IMG_4440

Displej

Povedený pětipalcový IPS displej s full HD rozlišením dává nahlédnout mezi smartphony o třídu výš. Hustota pixelů dosahuje na hodnoty 445 DPI. Displej je velmi jemný bez možnosti vidět jednotlivé pixely, jak jsme již při této hodně zvyklý. Pokud by někomu nevyhovovalo podání barev, tak si je lze v menu ještě nastavit podle vlastních preferencí.

IMG_4442

Výkon

Hlavním tahákem, kterým vás bude chtít Honor nalákat je jistě osmijádrový procesor Kirin 920 skládající se z dvou quad-corů taktovaných na 1,3 GHz a 1,7 GHz. V kombinaci se 3 GB RAM se z Honoru stává zařízení, které nemá problémy s plynulým hraním her jako je například Modern Combat 4, N.O.V.A. 3 nebo GTA. Pohyb v menu je plynulý i s 6GB aplikací. Interní paměť 16 GB (4 GB si vezme OS) lze rozšířit pomocí microSD karet až o 128 GB. Honor 6 také podporuje dvě microSIM karty. Co se týče výdrže baterie, tak Honor při běžném zacházení výdrží 2 dny. Tam kde mám u svého iPhonu 6 druhý den 25%, zbývající kapacity, tak Honor 6 měl ještě 50% štávy. Úsporný režim lze přizpůsobit v nastavení, můžete vybírat z tří režimů: normální, inteligentní a ultra. Český uživatel určitě už ocení i přítomnost modulu pro 4G LTE připojení, které se v našich luzích a hájích neustále

IMG_4439

rozšiřuje.

Systém

Jak jsme již od Huawei zvyklý, tak i v Honoru 6 se setkáváme s Androidem, tentokrát ve verzi 4.4.2. s nadstavbou Emotion UI. U této nadstavby již není k dispozici seznam aplikací, ale zobrazíte je na jednotlivých plochách jako u iOS. Poslední rok můžeme vidět, že většina designérů se snaží používat plochý design prostě pro prostřední aplikací i ikon, v Honoru se však setkáváme s různými 3D efekty, se kterými jsme se setkávali spíš pár let zpět. V Huawei P7 se mi líbilo, že byla na začátku předinstalována celá řada pomocníků. V Honoru 6 můžete také využít rychlý přístup ke správě notifikací, čištění disku, úsporného režimu a dalších. Mezi další chytré funkce, které určitě oceníte, patří ztlumení zvuků převrácením displeje na stůl, přijmutí hovoru přiložením displeje k uchu, uspořádání ikon zatřesením přístroje, nebo režim rukavice, kdy můžete Honor s pletenými rukavicemi.

 

Závěr

Na začátku jsem osobně Honor 6 trochu odsuzoval za jeho jeho přílišnou velikost, ale po koupi iPhonu 6 jsem zjistil, že rozdíly ve velikost jsou nepatrné. Hranatý tvar přidává Honoru na velikosti, oproti zaoblenému tvaru iPhonu 6. Ikdyž bych moc chtěl, tak tyto přístroje nemohu spolu moc srovnávat. Velice výmluvné je tvrzení, že za cenu iPhonu 6 dostanete dva Honory 6. Já jako dlouhodobý uživatel Apple produktů dávám palec nahoru iPhonu 6, protože si mě Apple zamknul ve svém ekosystému společně s iPadem, iPodem, Macbookem, Apple TV. Pokud však nejste rádi zkoušíte nové a neokoukané značky, tak Honor 6 určitě stojí za zvážení. Čínské značky penetrují evropský trh neskutečnou rychlostí a už to nejsou jen nějaké podřadné lowcosty. Honor 6 je toho příkladem a zanedlouho ho budou následovat další čínští tygři, který si rádi ukousnou z koláče zajetých a možnách na růžich spících brandů.

The following two tabs change content below.
Šéfredaktor webu SuperMac.cz, absolvent VŠE, sportovec a spokojený uživatel produktů Apple.

Tags: ,