[Uživatelská recenze] Huawei P7: Vlajková loď z Číny inspirovaná iPhonem

Jako dlouholetý uživatel iPhonu (nyní iPhone 5) jsem rád, když se mi do ruky dostane nějaký smartphone od konkurence, abych zůstal v obraze a mohl porovnat funkce. Celý minulý týden jsem měl k dispozici vlajkovou loď od čínského výrobce Huawei – konkrétně model P7. Byl jsem na něj docela zvědavý, mimo jiné i z důvodu, že tváří brandu je Jaromír Jágr. V určitých aspektech si dovolím i malé srovnání s mým iPhonem 5.

Photo 08.07.14 11 24 10

Hardware

Okamžitě jak se mi P7čka dostala do ruky, tak mě překvapila její lehkost a zároveň bytelnost. Člověk by mohl čekat, že čínský výrobce bude na materiálech šetřit, ale opak je pravdou. Designéři v Huawei nešli cestou Samsungu, ale použili kvalitní materiály v podobě kovového rámu a skleněné přední i zadní strany. Podle zákulisních informací, které jsem dostal z Huawei, tak Jarda Jágr vzal tento smartphone na led a hrál si s ním jak s pukem – displej údajně zůstal bez jediného škrábance. Co se týče hmotnosti, tak se zastavila na 124 gramech, což je 12 gramů víc než u iPhone 5, ale díky větší velikosti přístroji působí Huawei lehčeji. Oproti iPhonu je však tenčí o 1mm.
Po stisknutí malého kovového tlačítka na boku přístroje se na vás rozsvítí 5″ dotykový IPS LCD displej s FullHD rozlišením. Zde papírově vítězí Huawei, který disponuje 445 body na palec, iPhone má 326 bodů, ve skutečnosti však tento rozdíl lidským okem už nejde poznat. Jednotlivé pixely zkrátka neuvidíte. Pokud byl nastavený kontrast naplno, tak na iPhonu je čitelnost o poznání lepší. Jinak displej věrně podává zobrazení barev, určitě nejsou tak přepálené jako u Samsungu S5.

Photo 08.07.14 11 23 33

Výkon

Výkon nebudu moc rozebírat, u Androidu jsou parametry docela zavádějící. Poznamenám však, že telefon reagoval téměř okamžitě na všechny pokyny. Pohyb v menu byl plynulý. Je třeba podotknout, že telefon jsem většinu času testoval úplně čistý téměř bez jakékoliv nainstalované aplikace nebo jiných souborů. Co jsem četl v jiných recenzích, tak Huawei P7 zpomalí, jako téměř každý telefon s Androidem. Například hra Real Racing 3 je plynulejší na iPhone 5. Na Huawei jsem měl pocit, že se občas dostává pod 30 oken za vteřinu.

Photo 08.07.14 11 23 22

Funkce

Huawei v základu nabízí mnoho zajímavých funkcí, tak si dovolím jich pár zmínit. Odemykání obličejem je funkce, kterou již má svém portfoliu mnoho výrobců smartphonů, já jsem však měl možnost jí vyzkoušet až nyní. Ze začátku jsem s ní byl velice spokojen, jak rychle reaguje. Když jsem se pak dostal do méně osvětleného prostředí, tak mě vestavený přední fotoaparát nerozeznal a úchýlil jsem se ke klasickému odemykání spojovacím kódem.

Jako uživatele iOS 7 mě potěšila vysunovací nabídka ze spodní části displeje, která nabízí přístup ke čtyřem aplikacím – kalendář, kalkulačka, svítilna a zrcadlo. Další užitečnou funkcí je ulita Správce telefonu, který dokáže například ukončit jakoukoliv aplikaci běžící na pozadí nebo odstranit zbytečné soubory v telefonu. Co mě však dost zarazilo byla absence aplikace HiSuite pro Mac OS X. Pokud se výrobce více či méně inspiroval u iOS, měl by také nabídnout konektivitu jablečným hardwarem a nezůstat alibisticky na půl cesty.

Shrnutí

V celkovém součtu mě však Huawei P7 velice příjemně překvapil. Tento smartphone si bude získávat své zákazníky velice příznivou cenou. Podle mého názoru v kategorii do 10 tisíc Kč se vám nedostane lepšího přístroje. Takže pokud chcete cool smartphone do kapsy s 5″ displejem, tak Huawei P7přinejmenším stojí za zvážení. Přeneste se přes přesudky vůči nekvalitním čínským značkám a běžte do obchodu vyzkoušet vlajkovou loď Huawei P7. Budete určitě příjemně překvapeni, že za příjemnou cenu dostanete hardware, který vám bude jistě dobře sloužit.

Zaujal váš tento smartphone a chtěli byste si zasoutěžit s Jardou Jágrem o zajímavé ceny? Vstup do hry přímo zde a Jarda se ti ozve :)

The following two tabs change content below.
Šéfredaktor webu SuperMac.cz, absolvent VŠE, sportovec a spokojený uživatel produktů Apple.

Tags:

  • Jiří Simonides

    Díky za článek, srovnání s příklady na základě vlastní uživatelské zkušenosti je pro mě osobně nejcennější forma recenze.

  • Pedes88 Sim

    Zajímavá recenze, zejména z pohledu člověka, který je zvyklý na iPhone. Díky