Jak si nahrát film do iPadu nebo iPhonu

V poslední době se mezi mými kamarády hodně rozmohly iPady a s ním i otázky spojené s jeho užíváním. Jednou z nejčastějších otázek je jak dostat do iPadu film nebo seriál. iPad samozřejmě v základu umí přehrávat filmy, ale jen v určitých formátech. Ne však každý uživatle rozumí všem formátům filmů a nechce se ani o to starat. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl napsat tento jednoduchý návod, který ukáže nejjednoduší cestu jak nahrát film do iPadu.

avplayer

Pro úplnost představím, že iPad bez potíží přehraje formáty .m4v, .mp4 a .mov. Může se ale stát, že například z uloz.to a z torrentů stáhnete film ve formátu .avi, .mkv, .wmw, které iPad nepřehraje. Existují pak dvě možnosti, buď si film v tomto formátu zkonvertujtete do .mp4 například pomocí aplikace HandBrake, nebo si na App Store stáhnete aplikaci, která přehraje většinu formátů bez sebemenších potíží. Já si osobně oblíbil aplikaci AVPlayer HD pro iPad (AVPlayer pro iPhone), díky které přehrávám na svém iPadu všechny filmy plynule i ve Full HD a nestarám se o nic dalšího. Tato aplikace nabízí spousty dalších nastavení je třeba časování titulků, dotyková gesta nebo stahování filmů z FTP a HTTP serverů, z nichž lze přehrávat film, aniž by se musel stahovat do iPadu. Filmy lze řadit do složek a vyhledávat v nich. Kdo má v iPadu větší množství filmů, tak určitě tuto funkci ocení.

Postup nahrání filmu do iPadu

 • Máte uložený film na disku a v iPadu/iPhonu nainstalovanou aplikaci AVPlayer. Do iPadu můžete nahrát film buď pomocí kabelu, nebo přes WiFi. Osobně používám raději kabel, protože přenos je mnohem rychlejší. Otevřete iTunes a v pravém horním rohu vyberte váš iPad.

ipad_itunes

 • V horním menu vyberte záložku Aplikace a sjeďte dolů až budete vidět sekci Sdílení souborů, kde vyberete aplikaci AVPlayer. Označte film, který chcete nahrát do iPadu i s případnými titulky a myší soubory přetáhněte do okna aplikace AVPlayer.

avplayer

 • Pokud jste postupovali správně, tak v iTunes v horní časti uvidíte informaci přenosu filmu do iPadu.

Pokud byste chtěli nahrát do iPadu film bez použítí jakékoliv aplikace, tak ve druhém kroku vyberete záložku Filmy a postupujte stejným způsobem. Stejně tak, když budete chtít nahrát film v jiné aplikaci než je AVPlayer, tak ve Sdílení souborů vyberete vaší aplikaci.

icon
AVPlayerHDEPLAYWORKSEntertainment$ 89Download

 


The following two tabs change content below.
Šéfredaktor webu SuperMac.cz, absolvent VŠE, sportovec a spokojený uživatel produktů Apple.

Tags: , , ,

 • Lifeplus

  Cim si ospravedlnuje cenu 2,69 euro pred VLC, ktere je zdarma?

  • http://supermac.cz/ Martin Kudrna

   S VLC jsem měl dříve problémy při přehrávání .mkv formátu v 1080. Pak aplikace zmizela a znovu se objevila relativně nedávno. Chybí mi zde například možnost upravení časování titulků, když úplně nesedí. Ale určitě je to alternativa, kterou lze vyzkoušet.

   • Lifeplus

    Díky!

 • Pingback: Meteoric: Stahujte filmy a hudbu přímo do iPhonu nebo iPadu - SuperMac.cz()

 • Nelly

  Prosím o radu. Přehrávač je skvělý, přehraje mi naprostou většinu filmu, ale problém mám s titulkami. Vůbec to nepřehrává diakritiku a nevím co s tím?
  Nelly

 • Becky Rich

  I would like to share my experience regarding media players. I have used many media players but not satisfied with their performance except one. I have tried a media player named PlayerXtreme and found the app very amazing. It gives the best experience of watching movies and videos anywhere in any format. You can also cast your favorite videos and live streaming on your television screens through its chromecast and airplay feature. It gives a Smooth HD 1080p playback and boosts volume up to three times the original sound without compromising the sound quality. In my opinion, PlayerXtreme is one of the best media player app in both iOS and Android. This app also allow me to high folders and activate guest mode so that the guest user can’t see the hidden folder and files in it. Give it a shot!