3 zajímavé aplikace na využití fotoaparátu

V dnešní recenzi vám ukážu tři různé, mnou vybrané, zajímavé aplikace na využití fotoaparátu a netradiční zpracování snímků.

Photosynth

Jako první bych představil mobilní aplikaci od Microsoftu, vycházející z jejich desktopového projektu Photosynth běžící na technologii Silverlight (obdoba Adobe Flash). Photosynth je mobilní aplikace určená pro 360stupňové panoramatické snímkování. Princip je takový, že každý snímek je nutné vytvořit zvlášť. Další napojující snímek má rámeček a automaticky pozná, jestli je možné udělat fotografii. Tato metoda je však občas chybová, snímky se špatně skládají, tudíž existuje pravděpodobnost nedokonalého výsledku. Vlastní výtvor je možné sdílet v Photosynth komunitě a vystavit ho tak na odiv jiným uživatelům, kteří mohou dávat Like nebo komentovat. Výhoda této komunity je v tom, že se můžete podívat na různá zajímavá místa kdekoliv na světě. Aplikace samotná má moderní Flat design. Photosynth se jednoduše ovládá a pro začátečníka není těžká na pochopení.

123D Catch

Jako další z trojice bych představil aplikaci 123D Catch z dílen Autodesku. Jedná se také o mobilního příbuzného z desktopové verze. Tato aplikace je určena pro plné naskenování objektu do 3D i s texturami. Nejprve je nutné fotografovat v 360stupních v ose okolo snímaného objektu. Snímků je potřeba opravdu hodně, desítky až stovky, v různých vzdálenostech a detailech. Výsledek se zpracuje na serverech Autodesku, kde se zpět odešle do aplikace, ale je nutné se předem zaregistrovat. Tento proces bývá zdlouhavý a je závislý na rychlosti připojení. Ke zpracování dat je nutné dodat, že jeden špatný nehodící se snímek může zhatit celý výsledek, takže hrozí opakování procesu, dokud nebude dle vašich představ. Jedná se o zajímavý způsob skenování objektů, které se hodí grafikům i kutilům. Výtvory ostatních je možné si prohlédnout v záložce Community. Tyto funkce lze také propojit s dalšími produkty firmy Autodesk.

Seene

V této aplikaci lze vytvořit jemný reliéf, tedy plastický obraz vystupující z plochy pozadí. Naskenování je velmi jednoduché. Nejprve nasnímáme střed objektu a poté podle instrukcí ve čtyřech osách. Obrázek se zpracuje přímo v zařízení. Prohlížení reliéfu má netradiční metodu, a to nakláněním zařízení do stran. Aplikace vyžaduje účet pro uložení reliéfu. Výtvor je možné sdílet do sociální sítě podobné Instagramu.The following two tabs change content below.

Jan Andrle

Nikdy jsem si Apple příliš neidealizoval, ale iOS je přesně ten produkt, který mi vyhovuje.