Zachraň šneka: odddechovka na podzimní večery

Studio Alda Games je nováčkem mezi vývojáři počítačových her. Vzniklo v Brně roku 2013 a v krátkém čase od svého založení vytvořilo podařený debut s názvem Zachraň šneka. Jde o logickou hru pro tablety, chytré telefony a multimediální přehrávače se systémem iOS a Android, kterou si již několik dnů může každý zájemce stáhnout zcela zdarma z AppStore. Ambice nadšenců z Alda Games nejsou malé. Zpočátku se chtějí stát česko-slovenskou jedničkou na trhu mobilní zábavy a postupně zakotvit i v žebříčku TOP 25 her na celém světě. Aleš Kříž, hlavní vývojář a vedoucí studia, argumentuje jasně: “Segment mobilní zábavy raketově roste a téměř každý, kdo má motivaci a dostatečné schopnosti, dokáže dosáhnout alespoň lokálního úspěchu. Když k tomu přidáte i lásku ke hrám, odhodlání a dlouholeté hráčské zkušenosti, máte šanci zaujmout i v rámci globálního trhu. Samozřejmě, za vším je množství probděných nocí, nekonečné testování i boj o získání pozornosti hráčů, zaplavených množstvím zajímavých titulů, ale pokud vytrváte a svým hrám vdechnete duši, nemůžete neuspět.“

zachran_sneka

Prvním počinem skupiny mladých vývojářů je hra Zachraň šneka, ve které se hráč dostává do role ochránce bezbranných hlemýžďů. Plže totiž ohrožuje hned několik druhů nebezpečí – padající kameny, spalující sluneční paprsky nebo ostré připínáčky rozeseté po zemi. Úlohou hráče je pomocí předmětů vytvořit mezi hrozbami a hlemýždi bariéru, nebo je dopravit do úkrytu. Přitom také musejí sbírat hvězdičky a dbát na časový limit, jelikož právě tato kritéria hodnotí jeho úspěšnost. Mimo zapojení logického myšlení a odhadu se tak hráč musí snažit o rychlé zhodnocení situace a učinění správného rozhodnutí.

zachran_sneka3

Titul je postavený na herním enginu Unity, obsahuje 24 úrovní rozdělených do tří stupňů obtížnosti a odehrává se v přírodním mikrosvětě drobných živočichů. Hra je plně lokalizována do osmi jazyků – češtiny, angličtiny, němčiny, ruštiny, španělštiny, francouzštiny a tradiční i zjednodušené čínštiny. Většina grafických prvků je ručně kreslených a působí příjemným dojmem. O tom, proč se studio rozhodlo v době moderních grafických metod pro právě tento přístup, hovoří opět Aleš Kříž:“I přes možnosti současných technologií jsme zvolili ručně kreslenou grafiku. Zčásti kvůli určité nostalgii a vzpomínkám na doby, kdy hry nebyly přeplněné bombastickými efekty a explozemi, a také proto, že Zachraň šneka chceme přiblížit co nejširšímu publiku. Grafika má oslovit děti i dospělé a stejným směrem je orientovaný i herní zážitek. “

zachran_sneka2

Titul je lokalizován do mnoha jazyků: angličtiny, němčiny, ruštiny, francouzštiny, španělštiny a tradiční i zjednodušené čínštiny. Hra je k dispozici pro zařízení se systémem iOS i Android a v blízké budoucnosti bude přístupná i pro další populární platformy. Hra je zdarma a můžete ji stáhnout jak na iPhone, tak i iPad.

icon
Zachraň šnekaAlda Games s.r.o.GamesFreeDownload


The following two tabs change content below.
Šéfredaktor webu SuperMac.cz, absolvent VŠE, sportovec a spokojený uživatel produktů Apple.
  • Slevič

    Víte že nakupovat na iTunes a v Apple Store jde i se slevou, kterou Apple nikde neinzeruje? Chcete-li vědět více, napište na info@slevovakarta.info, řeknu vám jak na to.