iOS 7 beta 4 [zkušenosti]

V beta testování se opět potvrdilo, co verze, to originální systém. Změny nejsou velké, ale přeci jenom na detailech si Apple zakládá. Čtvrtá verze by se dala označit za „šipkovou“. Šipková, protože nejvíce viditelných změn se odehrálo na tomto malém grafickém symbolu. Někde šipky přibyly, někde se změnili.

  • ovládací centrum na zamčené obrazovce – změna šipky na rovnou linku. Objevil se decentní nápis se šipkou „odemkněte přejetím

lockedscreen lockedscreen2

Další změny na těchto dvou lištách proběhly v běhu aplikace ve horizontální poloze. Při gestu vysunutí horní nebo spodní lišty se zobrazí ukazatel a je ohraničen obdélníkovým polem. Dalším významnou novinkou je nové přechodové gesto v Notifikačním centru, nyní lze ovládat tažením prstem do stran a zjistit co obsahují obrazovky Dnes, Vše a Zmeškané.

  •  Ve funkci Telefon se zakulatily okraje, jak při vytočení čísla, tak i při přijetí.

call

  • Ve fotoaparátu se volba HDR do horní části obrazovky.

hdr3hdr2

Další mnou vypozorovanou novinku je integrace kalendáře do psaného textu. Teď zrovna netuším, zda je to nová funkce právě betě 4, ale budu rád, když mi to do diskuse pod článek někdo objasní. Pokud v psaném textu například ve Zprávách, nebo Poznámkách napíšete „zítra odpoledne“ nebo přesný datum, tak se text podtrhne (podobně jako u telefonního čísla nebo odkazu) a stane se aktivním. Po vybrání textu se vysune lišta s možnostmi: vytvořit událost a zobrazit v kalendáři a kopírovat. Tato funkce zatím nedokáže rozeznat časové určení, jako je například  zítra, zítra dopoledne, pozítří atp., ale detekuje přesně jen zítra odpoledne a datum. Určitě se jedná o zajímavou funkci, která bude dotažena do dokonalosti a usnadní přenášení událostí do kalendáře.

odkazy

 


The following two tabs change content below.

Jan Andrle

Nikdy jsem si Apple příliš neidealizoval, ale iOS je přesně ten produkt, který mi vyhovuje.