8 funkcí v iOS 7 beta, o kterých jste nevěděli

Od vydání iOS 7 se toho o nových funkcích namluvilo a napsalo docela hodně, ale pořád mám pocit, že ne všechny funkce byly zmíněny. V tomto článku bych rád zmínil 8 funkcí v iOS 7 beta, o kterých jste pravděpodobně nevěděli.

Živé pozadí

V nastavení pozadí máte na výběr mezi statickým nebo dynamickým pozadím. Pokud vyberete dynamický a zvolíte defautní pozadí pro iOS7, tak se vám bubliny na home screenu budou pomalu pohybovat.

Panoramatické pozadí

Pokud máte vyfocenou fotografii v panaromatickém režimu a vložíte jí na pozadí, tak si jí můžete živě prohlížet poutáčením iPhonu.

 

Facetime

Facetime nyní umožňuje klasické hovory bez použití videa. Nyní můžete zdarma volat svým kamarádům s iOS. Facetime-iOS-7  

Siri

Pořád nemůžeme používat Siri v českém jazyce, ale alespoň v iOS 7 zní mnohem přírozeněji a její hlas není již tak robotický.  

Automatické aktualizace obsahu aplikací

Apple uvolnil API pro vývojáře, díky které si budou moct jednotlivé aplikace aktualizovat svůj obsah. iOS7 se sám rozhodne, podle kritérií jako je kvalita signálu, kapacita baterie, využití CPU a používání dané aplikace, jestli aktualizaci stáhne nebo ne. Takže pokud budete doma na Wi-Fi a vaše oblíbená aplikace jako je třeba Omnifocus bude chtít aktualizovat všechny online úkoly, tak se s největší pravděpodobností stane.

aktualizaceaplikaci  

Sledování přenesených dat v síti

Dříve jste si stahovali aplikace z AppStore, abyste věděli, kolik dat jaká aplikace přenese a hlídali si tak svůj FUP. Nyní v iOS 7 jsou tyto informace k nalezení v Nastavení. Pokud máte pocit, že nějaká aplikace přenáší víc dat přes síť, tak jí můžete jednoduše zakázat cokoliv stahovat.

cellular

Složky

Dříve bylo možné nahrát do šložky pouze 16 aplikací. Nyní v iOS 7 lze zobrazit 9 aplikací v jedné složce a na další aplikace se dostanete, že prstem přejedete na další obrazovku dané složky.

ios7-folders  

Avataři ve skupinové konverzaci

Ve druhé betě Apple přidal avatary do skupinové konverzace. Doufejme, že se podobné funkce dočkáme i v normální konverzacích. Za zmínku stojí ještě funkce zobrazení času a datumu odeslání zprávy při podržení prstu na zprávě a potažením prstem doleva.

avatars


The following two tabs change content below.
Šéfredaktor webu SuperMac.cz, absolvent VŠE, sportovec a spokojený uživatel produktů Apple.

Tags: ,

 • Roman Kozák

  V iOS 6 lze do složky dát 12 aplikací, ne 16.

  • http://supermac.cz/ Martin Kudrna

   Já mám teda 16 :)

   • Roman Kozák

    Aha, tak že by iPhone 5? V tom případě se omlouvám, mám pouze čtyřku :)

    • http://supermac.cz/ Martin Kudrna

     Ano, mám iPhone 5 a ještě jsem si to právě zkoušel, když jsem psal ten článek :)

     • Roman Kozák

      Já právě taky, ale neuvědomil jsem si, že iPhone 5 má o řádek víc i ve složkách. :) Moje chyba

 • HonzaaD

  Fotky v konverzaci super, hned se pise lip, kdyz vidim fotku manzelky, ale jak jsem pochopil, jeste tam musim prihodit souseda, abych to ji videl.

  Jinak tech devet aplikaci ve slozce tedy moc potesujici neni, kdyz tam budu mit 10 tou aplikaci, tak uz budu muset tapat na display vicekrat.

  Taky by me zajimalo, jestli zustala moznost rychleho spusteni fotoaparatu slidem nahoru z uzamcene obrazovky a nebo se take jen vysune ovladaci centrum a musim zase tapnout jedenkrat navic abych spustil fotak?

  V tomto se mi asi android libi vic, ze zamcene obrazovky se dokazi rychle dostat do emailu, volani, smsek, fotaku na iOS musim tapat vicekrat, abych se k temto funkcim dostal :(

  • http://supermac.cz/ Martin Kudrna

   Možnost rychlého spuštění zůstala, ale plete se to s rychlým přístup. Zatím to ještě moc vychytaný není.

 • Pingback: První zkušenosti s iOS7 beta - SuperMac.cz()