Hry pro malé děti na iPad a iPhone

Jistě jste někdy potřebovali zabavit mrně, když připravujete něco k jídlu, potřebujete sbalit věci na výlet, nebo čekáte v restauraci na oběd. Ať je váš důvod jakýkoliv, mohly by problém vyřešit hry pro malé děti na iPad. Vaše dítko si určitě nějakou hru na iPad vybere a alespoň na chvilku zabaví. Pokud májí i vaše děti nějaké oblíbené hry na iPad nebo iPhone, dejte nám vědět do diskuse a my článek článek doplníme.

Zde je přehled těch her, které se ujaly u nás doma.

Sound Touch

Hry pro děti na iPhone a iPad

Super hra pro nejmenší, dítě nemusí plnit žádné úkoly, jen kliká  na obrázky a odměnou mu je zvuk zvířete, či předmětu, na který klilkne. Zvířata jsou tematicky rozdělena na domácí (pes, kočka, kráva …), exotická (lev, slon, had …) a ptáky, dále je zde kategorie vozidel, hudebních nástrojů a věcí v domácnosti. U každého zvířete či předmětu je cca  5 různých fotografií, které po kliku rotují a ke každé fotografii je jiný zvuk, dítěti tak zábava vydrží na dlouho. Hra určena pro iPad i iPhone.

icon
Sound TouchSoundTouchEducation$ 199Download

Toca Train

Hry pro děti na iPhone a iPad

Ani u téhle hry se dítko nebude stresovat nějakým plněním úkolů, stává se zde strojvůdcem malého vláčku, který krouží po trati a přesunuje pasažéry i náklad z jednotlivých stanic. Dítě může ovládat rychlost vlaku, houkat parní píšťalou, přepínat pohledy a zastavovat v jednotlivých stanicích, kde lze naložit několik druhů nákladu, nebo nechat vystoupit a nastoupit pasažéry. Děti tohle vcelku nudné a nekonečné (z pohledu dospělého) popojíždění baví a tato aplikace určitě zkrátí nejednu dlouhou chvilku.

Toca Kitchen Monsters

Hry pro děti na iPhone a iPad

Další hříčka z dílny firmy Toca Boca, tentokrát zaměřená na malé kuchtíky. Úkolem pro dítko je zde vybrat a upravit nějakou surovinu tak, aby chutnala jedné ze dvou příšerek. Maso lze nakrájet, osolit, upéct, někdo radši kousek rozemele a ohřeje v mikrovlnce, tady se fantazii meze nekladou. Důležité je jen to, aby výsledný pokrm příšerce chutnal. Naservírujete-li totiž třeba jen nakrájenou okurku, mlsná huba to jíst nebude, naopak, když něco příšerce  chutná, jste odměněni „krásným“ zvukovým doprovodem.

icon
Toca Kitchen MonstersToca Boca ABEducationFreeDownload

Max Doodle

Hry pro děti na iPhone a iPad

Nejen hraním živo je dítě. Pokud máte doma malého Picassa, tato aplikace je pro vás to pravé. Skvělé malování, kde mimo obligátních funkcí, jako výběr různých tužek, fixů a podobně, je navíc jedna, a ta je prostě úžasná. Jde o to, že po dokončení díla lze spustit záznam práce a to ve třech rychlostech a můžete tak zrychleně vidět, jak vznikal ten krásný traktor, kterým se synek právě pochlubil. Hra je dostupná pouze pro iPad.

 

Thomas & Friends: Engine Activity Fun

Hry pro děti na iPhone a iPad

Kdo by neznal seriálovou mašinku Tomáše a jeho kamarády. V této hře si děti mohou složit puzzle se svou oblíbenou mašinkou, vybarvit obrázky nebo zahrát pexeso. Vše je dostatečně srozumitelné i pro ty nejmenší, puzzle má několik stupňů obtížnosti a po úspěšném složení skládačky je přehrána krátká animace s aktuální mašinkou.

 


The following two tabs change content below.

Ondřej Čížek

Latest posts by Ondřej Čížek (see all)

Tags: