Dlužníček: mějte své společné výdaje pod kontrolou

Dlužníček je k dispozici již od roku 2011 a za tu dobu se stal pro mnohé uživatele nezbytnou aplikací pro přátele, spolubydlící, nebo kolegy, kteří potřebují udržet pořádek ve společných výdajích. Aplikace se hodí, když plánujete výlet ve skupině nebo párty a neustále řešíte „kdo co platil“ a „kdo by měl platit teď“. Celkem si Dlužníčka stáhlo více než 100 000 lidí, průměrné hodnocení je 4,7 hvězdičky a k dispozici je překlad do 17 jazyků.

Díky Dlužníčkovi budete mít při ruce šikovnou aplikaci, která má za každých okolností přehled, kdo co zaplatil, kolik lidí se na platbě podílelo, a jak je možné dlužnou částku vyrovnat. Důvody proč vlastnit a používat tuto aplikaci je mnoho.  “Každý někdy vyrazil s partou na výlet a zjistil, že se vyskytla spousta společných výdajů, které je třeba zaznamenat a později vyřešit. Začne to plnou nádrží na první benzínce, následuje  placením za parkovné, nákupem surovin na společné vaření a na závěr se zaplatí kreditkou v hospodě. Na konci povedeného výletu zjistíte, že celý seznam účtenek narostl do obřích rozměrů, a šance to rozumně rozpočítat, aniž by došlo k dohadům, je skoro nulová”. Přesně s tímto záměrem byl Dlužníček navržen, avšak hodit se může i partě spolubydlících, kolegům v práci, rodinám a nebo párům, kteří chtějí mít mezi sebou srovnané účty.

settle-debts

Dlužníček se nejvíce hodí na společné akce s kamarády. Léto se nezadržitelně blíží a vy určitě také vyrazíte někam na výlet s partou kamarádů. Společné nákupy alkoholu a potravin v supermarketu nebo nákup benzínu pak přináší zmatek do rozpočítávání peněz. S Dlužníčkem pak budete mít přehled kdo vám kolik dluží.

Velkou výhodou aplikace je, že díky cloud synchronizaci komunikuje s telefony všech členů skupiny, kteří si Dlužníčka také stáhli. To jim následně dává možnost aktivně zadávat jednotlivé položky v rámci své skupiny. Dlužníček samozřejmě funguje i v offline režimu, kdy jeden uživatel zadává všechny potřebné informace a tyto informace sdílí s ostatními členy přes e-mail. Aby závěrečné vyrovnání bylo co nejjednodušší, poskytuje Dlužníček rady o tom, kdo má platit příště. Sníží se tím poměrné částky a vyrovnání proběhne hladce.

home

Nová aktualizace  Dlužníčku vylepšuje uživatelské rozhraní aplikace. Byla předělána obrazovka pro vytváření a editaci skupin a jejich členů, takže celý proces vytváření a editace skupiny je teď mnohem jednodušší a rychlejší. Aplikaci byla také optimalizována pro plynulejší odezvu uživatelského rozhraní. Přibylo také drobných funkcí. Jednou z nich je možnost deaktivovat člena skupiny. Tento člen se poté neúčastní nových plateb a nefiguruje ani v platbě typu „za všechny“. Další užitečnou funkcí je pak napovídání dříve použitých důvodů platby.

Funkce:

  • Synchronizace mezi iPhone a Android telefony – plně funkční i offline
  • Příjemné uživatelské prostředí a stylová grafika
  • Možnost mít více skupin a rychle mezi nimi přepínat
  • Kalkulačka pro dílčí platby
  • Možnost připojit fotografii účtenky
  • Seznam plateb s exportem na e-mail
  • Vyrovnání dluhů ve skupině – řešeno minimálním počtem transakcí
  • Rovnoměrné i nerovnoměrné dělení plateb
  • Podpora více měn


The following two tabs change content below.
Šéfredaktor webu SuperMac.cz, absolvent VŠE, sportovec a spokojený uživatel produktů Apple.

Tags: ,