Recenze klávesnice pro iPad: Zagg Keys Pro Plus

Do redakce se nám dostala vlajková loď klávesnic od společnosti Zagg, a to konkrétně Keys Pro Plus. Tato velmi tenká klávesnice je určena pro iPad 2, iPad třetí a čtvrté generace. Dlouhá výdrží baterie a rychlé spárování jedním tlačítkem přes Bluetooth 3.0 vytváří z této klávesnice produktivní nástroj nejen na cestování.

zagg-keyboard

Uvnitř balení najdete kromě klávesnice také micro usb kabel pro nabíjení a návod. Tělo klávesnice je velmi tenké a je vyrobeno z hliníku. Na výšku měří pouhých 7mm a skvěle doplňuje design iPadu. Tlačítka mají rychlou odezvu a dobře se na ní píše i mě jako člověku s dlouhými prsty. iPad drží v klávesovém docku velmi pevně a nevypadne z něj ani při tvrdším doteku, jako mají ve zvyku jiné levnější klávesnice. iPad můžete do klávesnice zasunout i na výšku, ale tato pozice už není tak stabilní jako ta klasická na šířku.

Užitečná věc, která zrychlí práci jsou tlačítka v horní řádě klávesnice přímo pro ovládání iPadu:

  • Home: přepne na domovskou obrazovku
  • Hledat: spustí vyhledávání na iPadu
  • Slideshow: přehraje všechny obrázky v galerii
  • Klávesnice: zobrazí softwarovou klávesnici
  • Tlačítka pro vyjmout, kopírovat, vložit, vrátit zpět
  • Tlačítka pro ovládání médií: předchozí stopa, přehrávání / pauza, další skladba, ztišení
  • Lock: zamkne iPad

Při horších světelných podmínkách můžete zapnout podsvícení klávásnice, které lze nastavit ve třech stupních intenzity. Jako třešničku na dortu připravil Zagg ještě sedm barev podsvícení – bílou, žlutou, zelenou, světle a tmavě modrou, fialovou a červenou. Podsvícená klávesnice mi velmi připomínala tu z Macbooku. V horších světelných podmínkách si pak snad snadno zaměníte tento komplet Macbookem Air.

ZAGGkeys BL Macro

Zagg Keys Pro obsahuje baterii s kapacitou 1500 mAh. Vlevo dole na klávesnici se nachází tlačítko, pro kontrolu stavu baterie. Pokud ho stisknete, tak se jeho kontrolkaa rozsvítí do jedné ze tří barev, podle zbývajícího stavu baterie. Podle výrobce by měla klávesnice vydržet normální používání několik měsíců, podobně jako originální klávesnice od Applu. Mně po 14-ti dnes neklesla baterie pod 50%. Takže když jedete někam na výlet a zapomenete nabíječku, tak se nemusíte bát, že se vám klávesnice vybije.

Výhodou klávesnice Zagg Keys Pro Plus je také její skladnost, kdy iPadem klávesnici jednoduše přiklopíte. V každém rohu klávesnice se nachází malé silikonové polštářky, které zabraňují poškrábání rámečku iPadu v zavřeném stavu. Kolem klávesnice je přesahující šedý plast, který napomáhá pevnému uchycení. Magnety, které mají držet klávesnici a iPad u sebe nejsou však silné a občas iPad sjíždí ven.

Klávesnice pro iPad Zagg je k dispozici ve verzi s podsvícením nebo bez podsvícení.

 

The following two tabs change content below.
Šéfredaktor webu SuperMac.cz, absolvent VŠE, sportovec a spokojený uživatel produktů Apple.