Recenze pouzdra Flex Case od Belkinu

V rámci uživatelských recenzí na Macforu jsem dostal na recenzi pouzdro Flex Case od Belkinu pro iPhone 5, které používám víc jak 14 dní. Jedná se o gumové pouzdro, které má chránit zadní část iPhonu. Ačkoliv na propagačních materiálech se pouzdro může jevit jako bílé, tak ve skutečnosti je mírně průhledné – zadní logo Applu prosvítá skrz ven. Na obalu je vyříznuto několik otvorů. Jeden je na čočku foťáku,druhý pro přepínač tichého režimu a třetí na reproduktory a lightning konektor. Tlačítka pro vypnutí a ovládání hlasitosti lze ovládat pohodlně přes obal.

Už dříve jsem na iPhone 4 používal zadní kryt od Belkinu, který byl zdarma nabízen Applem v rámci tehdejšího problému s vypadáváním signálu. Byl jsem s kvalitou zpracování velmi spokojen a kryt mi vydržel velmi dlouho. Bohužel pouzdro Flex Case mě svým zpracováním velmi zklamal a připadalo mi, že držím nějaké nepadnoucí pouzdro z Honk Kongu. Už při snadném nasazování gumového krytu na iPhone je cítit, že kryt nebude na iPhonu pevně držet. Měkké gumové strany se od iPhonu lehce uvolňují a tím pádem se v nich usazují různé nečistoty. Při vyndávání iPhonu z džínů se vám pak může stát, že gumový kryt z části i svléknete. Celkově když iPhone nosíte v džínách, tak díky gumovému povrchu krytu do kapsy vůbec neklouže a musíte na něj pořádně zatlačit. Pouzdro přesahuje cca 2mm přes displej, takže se nemusíte bát, že si ho odřete, když telefon položíte na stůl obráceně.

Celkově vzato iPhone 5 s krytem Flex Case dobře padne do ruky a je i příjemný na dotek. Na druhou stranu mi vadí volná měkká guma, která iPhone dostatečně neuzamkne.


The following two tabs change content below.
Šéfredaktor webu SuperMac.cz, absolvent VŠE, sportovec a spokojený uživatel produktů Apple.

Tags: ,