Recenze malého stativu pro iPhone

Poslední dobou zjišťuji, že můj iPhone čím dál tím víc využívám na fotografování a natáčení videí než můj klasický Lumix LX3. Z toho důvodu jsem si na Ebay.com pořídil jednoduchý stativ pro iPhone. Kolikrát nastane situace, kdy jste třeba s přítelkyní na výletě a chcete se společně vyfotit a kolem nikdo kdo by vás vyfotil. Ano, existují aplikace na fotografování se samospouští, ale největší problém je kam iPhone postavit, aby vydržel v jedné poloze.

Od stativu z Hong Kongu za 5 dolarů jsem nečekal žádné zázraky, ale když mi přišel, byl jsem mile překvapený. Většina dílů je plastová, ale otoč je však z kovu. Stativové nohy jsou teleskopické a jdou vysunou až do výšky 21 centimetrů. Samotný držák iPhonu funguje na pružinu, kdy horní díl silou vytáhnete a iPhone vložíte do něj. Vnitřní strana držáku je vyplněná změkčeným materiálem, tudíž nedochází k přímému kontaktu iPhonu z plastem a neměl by se o něj odřít. iPhone připevněný na stativu pak můžete otáčet kolem jeho osy a naklánět ho do stran.

Stativ je dále užitečný pokud si třeba jdete zahrát fotbal s kamarády na malé hřiště a chcete si natočit pěkné momenty. Video pak vypadá na počítači mnohem lépe, než když natáčíte s iPhonem v ruce. Pokud vám nevadí doba dodání 3-4 týdny, tak tento stativ za 5 dolarů by mohl být užitečným pomocník při focení a natáčení iPhonem.

 

 

The following two tabs change content below.
Šéfredaktor webu SuperMac.cz, absolvent VŠE, sportovec a spokojený uživatel produktů Apple.

Tags: , ,