Alternativní aplikace za Google maps

Apple včera vydal finální verzi iOS6 pro veřejnost a v komunitě iOS uživatelů zavládlo zděšení z nových map. Už dříve od beta testerů přicházeli zprávy, že v našich končinách jsou nové mapy od Applu dost nedodělané oproti Google maps. V koutku duše jsme si všichni při aktualizaci na iOS6 přáli, že s tím Apple něco udělá a překvapí nás. Bohužel nestalo se a tak si musíme počkat jestli Google nevydá svojí aplikaci jako to udělal s Youtube. Pokud vám chybí detailní fotografické podklady, Street View, detailní popis, funkční systém dopravy, nebo funkční vyhledávání, tak vám nabídnu alternativní aplikace třetích stran, které by váš problém mohly alespoň z části vyřešit. Všechny zmiňované aplikace jsou zcela zdarma.

Streetview

Jedna z nejlepších funkcí v Google maps, díky které jste si mohli prohlížet nejrůznější místa v podobě panoramatických snímků. Osobně jsem jí nejvíc využíval v Praze, když jsem měl dojít na nějakou adresu, tak přece jen lépe se orientujete, když přímo vidíte jak dané místo vypadá ve skutečnosti. Mezi alternativní aplikace patří iFindView, který nabízí Streeview s Google mapami a pak StreetViewer, který používá nativní mapy od Applu.

Pěší chůze

Po městech necestujeme jen autem, ale také pěšky. Mapy v iOS6 zatím neumí navigovat pro pěší, ale v tom nám pomůže aplikace Maps+, která má i další zajímavé funkce, jako třeba upozornění, pokud se dostaneme do předem vyznačeného bodu nebo radiusu na mapě. Stejný vývojář nabízí i aplikaci Open Maps, které si můžete stáhnout i do offline režimu.

Místní vyhledávání

V tomto případě si nemusíme lámat hlavu s hledáním aplikace a vsadím se, že většina z vás už má v iPhonu  Google+ Local na vyhledávání nejbližších barů, restaurací, čerpacích stanich a dalších.


The following two tabs change content below.
Šéfredaktor webu SuperMac.cz, absolvent VŠE, sportovec a spokojený uživatel produktů Apple.

Tags: , , , , , ,