Tab Launcher: Zlepšená organizace aplikací na Macu

Existuje spousty způsobů jak spouštět aplikace, například třeba pomocí Docku, Mission Control, Launchpadu a dalších. Většinou používáme metodu, která nám nejvíce vyhovuje. Představte si Dock, který jde barevně upravit a vytvořit si na mě své vlastní karty aplikací. Na Mac App Store jsem narazil na ulitu, díky které je to možné. TabLauncher vám ukáže další možnost jak si lépe organizovat aplikace.

Hned po prvním spuštění této ulity vás přivítá obrazovka, na které uvidíte návod jak se aplikace používá a co všechno umí. Samotný TabLauncher je skrytě umístěn v pravé části obrazovky (můžete změnit) a plně se objeví, až když na něj najedete myší.  Zobrazí se vám karty, do kterých můžete přetahovat aplikace systémem Drag&Drop ze složky Aplikace. Dále je můžete přejmenovávat a dávat jim vlastní barvy. Karet si můžete vytvořit kolik jen budete chtít, takže se můžete aplikace rozdělit opravdu podle libosti. Jednotlivé aplikace z karty pak vymažete, kdy na ní kliknete pravým tlačítkem myši a vyberete příslušnou akci.

Včera vyšel dokonce velký update na verzi 2.0, který přináší další funkce:

  • TabLauncher je nyní možné umístit do horní části obrazovky
  • Nové konfigurační menu.
  • Import položek z Docku.
  • Nová vizuální nastavení.
  • Karty s aplikacemi, které aktuálně běží a které byly naposled spuštěny.
  • Ikony mohou být modifikovány.
  • Zlepšené animace.
  • Náhled dokumentů.

Pokud jde o můj osobní názor, tak vše mi přijde více intuitivní a lépe organizované než v Docku. TabLauncher je rychlá, dobře vypadající ulita, která si určitě najde plně fanoušků. Dokáže jednoduchým způsobem organizovat aplikace, které by jste jinak měli všechny v jedné řadě v Docku. Někdo může namítnout, že podobné funkce nabízí i Launchpad, ale mě více vyhovuje TabLauncher. Svou rychlostí a designem dobře zapadá do uživatelského prostředí Mac OS X.

Download – 2,99€


The following two tabs change content below.
Šéfredaktor webu SuperMac.cz, absolvent VŠE, sportovec a spokojený uživatel produktů Apple.

Tags: ,