Placené aplikace a hry na iPhone zdarma s FreeMyApps – zkušenosti

O bezplatném stahování aplikací ze serveru FreeMyApps bylo už napsáno spousty návodů, tak jsem rozhodl, že tuto službu vyzkouším na vlastní kůži. Celý princip stahování aplikací zdarma spočívá v tom, že si nejdříve musíte stáhnout sponzorské aplikace zdarma, což pomáhá jejich vývojářům dostat aplikaci do vyšších pater žebříčku na AppStore. Každá sponzorská aplikace je oceněna určitým počtem kreditů, které pak vyměníte za placené aplikace – Gift Apps. Nabídka je opravdu pestrá, najdete zde například iMovie, iWork balíček, Real Racing 2, FIFA 2012, GTA 3, Modern Combat 3 a mnohé další. Podmínkou je vlastnit iTunes účet v US App Store, protože redeem kódy, které dostanete v českém App Store neuplatníte.

Nejdříve otevřete ve vašem iOS zařízení stránku FreeMyApps. Okamžitě vám bude nabídnuta instalace certifikátu, který potvďte. Poté budete přesměrování do hlavního menu. V nabídce Sponsor Apps budete stahovat sponzorské aplikace ohodnoceny určitým počtem kreditů, které pak vyměníte za aplikace a hry v Gift Apps. V záložce Share, můžete poslat odkaz Free My Appps na vaše sociální sítě. Pokud se někdo přes tento odkaz zaregistruje, tak získáte za každého uživatele 100 kreditů.

Každou aplikaci, kterou si stáhnete budete muset spustit alespoň na 30 vteřin, aby se vám kredity zapsali. Poté se vrátíte zpět na stránky Free My Apps a v pravém rohu uvidíte počet kreditů. Nejrychlejší způsob, který se mi osvědčil je, že si uložíte odkaz na stránku Free My Apps přímo na plochu. Pak stáhnete všechny aplikace ze Sponsor Apps a budete je poté jednotlivě pouštět na 30 vteřin. Pokud jste postupovali správně, tak aplikace v menu Free My Apps zešedne a můžete ji normálně smazat. Pokud máte dost kreditů tak v Gift Apps si vyberete aplikaci a zobrazí se vám redeem kód, pomocí kterého hru přímo stáhnete. Stažení všech sponzorských aplikací v nabídce mi stačilo sotva na iMovie za 1300 kreditů a trvalo mi necelou hodinu. Sponzorské aplikace přibývají velmi pomalu, když si chcete stáhnout další dražší aplikaci, tak si určitě pár týdnů počkáte. iMovie jsem stáhnul před 10-ti dny a v nabídce sponzorských aplikací mám jen jednu novou aplikaci za 260 kreditů.

Celkově vzato služba Free My Apps mě je jako uživatele českého App Store příliš neoslnila. Z velké části za to může i moje lenost přepínání mezi US a českým účtem. Pokud stáhnete všechny sponzorské aplikace z nabídky, tak si pak můžete vybrat buď jednu hru průměrně za $4,99, nebo 5 her za 0,79 €. Sponzorské aplikace sice přibývají, ale určitě ne nějakou závratnou rychlostí, aby je šlo stahovat každý den.

 


The following two tabs change content below.
Šéfredaktor webu SuperMac.cz, absolvent VŠE, sportovec a spokojený uživatel produktů Apple.

Tags: , ,

  • Tereza Horčičková

  • HackerGamingCZ

    A co když mám android a ne IOS ?

    • Iphone

      Tsak si kokot… -_-