Jak automaticky uspořádat emaily na Macu

Třídění emailů může být unavující činnost, která nám denně může vzít mnoho času na daleko důležitější věci. Defaultní aplikace Mail nabízí spousty možností jak si emaily automaticky roztřídit podle určitých pravidel a ušetřit si tím spousty času. My si teď ukážeme ty nejužitnější.

Barevné rozlišení zpráv

Některé emaily by měly poutat vaši pozornost hned jak přijdou a poté i dále, když je máte uloženy ve schránce. Může se jednat o emaily z banky, od šéfa, ze školy a podobně. Zvýraznit si je můžete podle příjemce, odesílatele nebo předmětu.

Přejděte na Mail > Předvolby > Pravidla > Přidat. Jak můžete vidět na přiloženém náhledu, pravidlo barevného označení emailu si lze značně přizpůsobit. Například příjemce je možné zadat podle jeho emailu tak i podle i podle první písmena v adrese. Barvu si můžete nastavit podle libosti.

Vytvoření automatické odpovědi

Pokud jedete například na dovolenou, kde budete bez internetového připojení, tak se vám může hodit funkce automatické odpovědi, která odesílateli oznámí, že mu odpovíte až se vrátíte z dovolené.

Předvolby > Pravidla > Přidat a podmínkách vyberete Účet a vpravo zvolíte váš osobní emailový účet. Z akcí zvolíte Odpovědět na zprávu a Text odpovědi.

Automatická odpověď může vypadat například takto:

Zvukové upozornění

Pokud dostáváte větší množství emailů, tak si je můžete rozlišit i podle zvukového upozornění. Všechny emaily mají normálně nastavené upozornění Bing, který snadno přeslechnete. V Pravidlech opět vyberete podmínku od koho se má určité upozornění přehrávat, v Akcích zvolíte Přehrát zvuk a vyberete si z přednastavených zvuků nebo si zvolíte vlastní.

Automatické přesunutí emailu do složky

Toto pravidlo je užitečné, když potřebujete, aby se příchozí email okamžitě zařadil do určité složky. Osobně považuji za mnohem přehlednější mít v jedné složce všechny výpisy z banky, faktury z iTunes a podobné emaily. V Podmínkách vyberete email nebo jen jeho koncovku, ze kterého se mají všechny zprávy přesouvat do složky, v Akcích zvolíte Přesunout zprávu a vyberete složku, kam se dané emaily budou přesouvat.

 

Pravidel, které můžete vytvořit je opravdu velké množství a dají různě modifikovat podle potřeby. Bude už jen záležet na vás, jaké si vytvoříte. Pokud používáte nějaké další užitečné pravidlo, klidně ho představte ostatním čtenářům v diskusi pod článkem.


The following two tabs change content below.
Šéfredaktor webu SuperMac.cz, absolvent VŠE, sportovec a spokojený uživatel produktů Apple.

Tags: ,

  • damian

    Musí být počítač při zadání zprávy automatické odpovědi zapnutý? Nebo program mail komunikuje s nastavením poskytovatele e-mailové služby a je možno počítač vypnout?

    děkuji za odpověď.