Jailbreak: Vylepšení pro Siri

S prolomením přístupu k Siri se naskytla výborná příležitost vývojářům z Jailbreak scény jak tohoto osobního asistenta ještě vylepšit. Na Cydii se objevily zdařilé tweaky, které ze Siri dokáží získat mnohem více informací. Pokud nemáte iPhone 4S se Siri, tak nezoufejte a přečtěte si náš návod, jak zprovoznit Siri i na iPhonu 4. Teď si však ukažme ty nejpovedenější vylepšení.

AssistantExtensions

Tento tweak rozšiřuje spektrum příkazů pro Siri, například o spouštění aplikací, diktování tweetů, vyhledávání videí na Youtube a má i implementovaného Chatboota, díky kterému můžete vést se Siri zajímavé rozhovory. Pokud umíte programovat v Objective-C, tak si můžete pro Siri s pomocí AssistantExtensions vytvořit vlastní pluginy. Zde je tutorial v angličtině.

SiriToggle

Pokud znáte SBSettings, horní lištu, pomocí které nastavujete základní funkce iPhonu, tak SiriToggle funguje na stejném principu, akorát měníte nastavení hlasem. Řekněte Siri například „Disable Wifi“ a ona vypne Wifi připojení. Nastavení hlasem funguje opravdu mnoho. Více na přiloženém videu.

Lingual

Lingual pomůže Siri přeložit slova a fráze, které vyslovíte v angličtině do mnoha jazyků. Je mezi nimi i čeština, ale nefunguje úplně dobře, protože Siri si často plete Czech a Check. Pokud však chcete si přeložit například „Jak se máš“ z angličtiny do španělštiny, tak vyslovte: „Translate [How are you] to [Spain]„.

SiriLoveLyrics

Jednoduchý způsob jak zjistit slova k písničce, kterou máte uloženou v iPhonu. Spusťte jakýkoliv song z vaší knihovny a poté spusťte i Siri. Řekněte „Show lyrics“ a Siri vám zobrazí slova. SiriLoveLyrics stojí $0.99.

 


The following two tabs change content below.
Šéfredaktor webu SuperMac.cz, absolvent VŠE, sportovec a spokojený uživatel produktů Apple.

Tags: , ,

 • Martin

  Tenhle web mě fakt začíná bavit, hlavně jste jediní, co se trošku více zabývají Siri a vším s ní spojené.

  Jen mě mrzí, že se mě stále nedaří Siri zprovoznit. Vždycky když server začne nabírat nové lidi, nedostanu se tam. A pak tam jako obvykle skočí 6 hodin a čekám znova.

  Jinak chválím, víc takových vychytávek! :)

 • Martin Kudrna

  Diky za pochvalu :) Se Siri to chce trochu trpelivosti. Ja Siri zprovoznil pred par tydny a ted me server vyhodil. Takze to chce i trochu stesti :)

 • Martin

  To je právě ono.. Postupuji přesně podle návodu, poprvé se mi to povedlo (měsíc zpět cca).. Pak jsem Siri vymazal, že už jí nebudu potřebovat.
  Pak jsem si to rozmyslel, nainstaloval znova, a od té doby se mi už nepodařilo připojit. I když jsem to měl přesně načasované, kdy přijímaly nové členy :) asi 10 x už. Mám takovej divnej pocit, že jsem nainstaloval přes Cydii nějakej hnus, co mi to kazí :)

  Taky mám problém s tím, že když smažu ten assistant.plist, zachvíli je tam zase zpět :)

  Neměl jsem to odpískávat hned na začátku, teď můžu závidět těm, co se tam dostali :D

 • Pasis

  Ano,ten soubor se tam zas ukáže,ale po respiringu nebo po restartu.Včera večer jsem Siri vypnul a po zapnutí je to KO.Hned ráno v devět jsem se zkoušel připojit na happy hour a nic.Nevim co s tim,restore a čekam na odpoledne.Je nějaká šance jestli to pojede? Nainstaloval jsem to všechno znova ihned po JB,nic ostatního z cydie zatim nainstalovaného nemám.