Window Tidy: Efektivnější práce s okny

Kolikrát se vám už stalo, že jste potřebovali mít otevřené dva dokumenty najednou. Mě se to stává celkem často. Učebnici mám naskenovanou v PDF a poznámky si dělám do Wordu. Nestálé překlikávání oken je dost otravné. Samozřejmě, že si mohu obě okna zmenšit a poskládat si je vedle sebe, ale posouvat okna ručně do požadovaného postavení je také zdlouhavá práce. Aplikace Window Tidy tento problém řeší za vás v podobě přednastavených layoutů.

Klasicky uchytíte okno a popotáhnete ho do dolní část obrazovky kde se objeví už připravené tvary rozložení obrazovky. Oknem pak najede na ten layout, který chcete použít. Na výběr máte klasické dvě okna dokumentů vedle sebe, okno na celou obrazovku, 4 okna do matice a další. Pokud by vám ani jeden layout nevyhovoval, tak si můžete vytvořit svůj vlastní. Nabídka vlastní nastavení aplikace je docela rozsáhlá.

 

Tuto aplikaci mohu jen doporučit. Pokud máte velký monitor tak oceníte funkce Window Tidy daleko více, protože můžete efektivněji zaplnit volnou pracovní plochu, a to i v případě, pokud máte více monitorů.  V budoucím updatu bych uvítal skládání oken do třech sloupců. Jediným zklamáním této aplikace je poněkud vyšší cena.

Window Tidy – 8,99€


The following two tabs change content below.
Šéfredaktor webu SuperMac.cz, absolvent VŠE, sportovec a spokojený uživatel produktů Apple.

Tags: