InPaint: nástroj na odstranění přebytečných objektů z fotografií

Známe to všichni. Na dovolené si uděláme pěkné snímky a když přijedeme zpět domů, tak na monitoru si všimneme, že nám vlezl do záběru cizí člověk, vjelo auto a nebo opodál stojí ošklivá popelnice. Existuje spousty programů jako třeba Photoshop, které tyto neduhy z fotografií odstraní, ale práce s nimi není zrovna jednoduchá a hlavně stojí spousty peněz. Inpaint nabízí naprosto jednoduché a levné řešení na na odstranění přebytečných objektů z fotografií.

Nejdříve si otevřete fotografii, kterou chcete zpracovat a ručně myší označíte celý objekt, který chceme vymazat. Velikost označení si můžete libovolně nastavit, aby bylo co nejpřesnější. InPaint poté automaticky analyzuje okolní textury a vloží je místo námi označeného objektu, kterého se chceme zbavit. Samotné zpracování trvá u 8Mpx fotky necelé dvě minuty. Vše poté vypadá čistě a po vymazaném objektu nejsou ani památky. Osobně jsem mazal lampy osvětlení a odpadkové koše z pláže a vše dokonale zmizelo. Výsledky jsou opravdu neuvěřitelné. Aplikaci můžete také použít na retuš obličeje nebo odstranění vodoznaků z fotografií. InPaint je výborný pomocník každého amatérského fotografa.

InPaint – Trial verze – FREE Inpaint – 0,79€

 


The following two tabs change content below.
Šéfredaktor webu SuperMac.cz, absolvent VŠE, sportovec a spokojený uživatel produktů Apple.

Tags: ,

 • http://www.jemny.net Jemny

  Jsem zhnusen touto vetou v clanku: „Aplikaci můžete také použít na retuš obličeje nebo odstranění vodoznaků z fotografií.“ A muzete si byt jsiti, ze mi nejde o retus obliceje.
  Mohu znat duvod, proc byste retusovali vodoznak z fotky? Nema tam snad nejaky duvod? Nebo je to pro vas normalni, ze kradete cizi fotky a takto svou kradez kamuflujete?!
  #fail

  • Martin Kudrna

   Já snad píšu, že kradu fotky a kamufluji to? Vidíte to snad někde v článku? Myslím, že ne, tak mě laskavě z ničeho neobviňujte. Jen upozorňuji na možnost této funkce. Jak s ní kdo naloží už není moje starost. Takže fail je Váš komentář, který se vůbec nevztahuje k článku.

   • http://www.jemny.net Jemny

    Dokonce jsem vam to citoval: ano, pisete, ze tento soft je mozne pouzit na odstraneni vodoznaku z fotky… je mi jasne, ze jste pouze pouzil spatny priklad, ale takhle to proste zacina…. Pokud je fotka vase, neni duvod odstranovat vodoznak (protoze ji samozrejme mate i bez vodoznaku), pokud fotka vase neni, nemate co do ni zasahovat. V tom si myslim rozumime, nebo ne?
    Proste napsat, ze tent a ten soft je uplne super na kradeni fotek (cti: retus vodoznaku z fotky) je skoro jako schvalovani tohodle pristupu.
    Udelal jste jen malickatou chybicku, takze sup to opravit a nedelejte vlny.

    • Martin Kudrna

     Tak jeste jednou, cituji Vas „Nebo je to pro vas normalni, ze kradete cizi fotky a takto svou kradez kamuflujete?!“ Za sebe rikam – nekradu! Napadlo Vas nekdy, ze i fotka s vodaznakem muze byt kradena? Uzivatele aukra nebo internetovych obchodu by mohli vypravet. Mimochodem tuto funkci uvadi i sam vyvojar na svych oficialnich strankach. Opravovat nic nebudu. Bezte radeji komentovat recenzi aplikaci uTorrent, ze se s ni daji krast cela alba fotografii:)

     • http://www.jemny.net Jemny

      Jsem rad, ze kradeni fotek pro vas neni normalni. Jen nechapu, proc to skryte doporucujete ostatnim a jeste se za to nestydite.
      Preju pekne vanoce a malo takovych failu do dalsiho roku.

  • Johannes

   Výborná aplikace, zrovna jsem si stáhl fotky ze stránek http://www.jemny.net/ a u všech odstranil vodoznak. Samozřejmě je od teď budu považovat za vlastní. Děkuji stránkám Supermac.cz za doporučení této aplikace.

   • http://www.jemny.net Jemny

    :-)

 • http://google.com :)

  Vždycky, když se hádáte s nějakým blbem, ujistěte se, že on nedělá to samý…