Occasions: Příležitosti pro zapomnětlivce

Člověk je od přírody tvor společenský. Mnohý je i zapomnětlivý. Tyto dvě vlastnosti se špatně kombinují. Už jste někdy zapomněli na narozeniny přítele či přítelkyně? Sociální škody bývají v takovém případě mnohdy nenapravitelné. Pro připomenutí nejrůznějších výročí je naštěstí k dispozici aplikace Occasions. Na jednotlivé události si od jeho stažení musíte vzpomenout přesně jednou – když si je zaznamenáte  a už navždy vás na ně bude program upozorňovat.

Po spuštění programu si projdete krátkým návodem a potom se octnete v hlavním rozhraní. Návod můžete odklikat, kdyby vám nebylo něco jasné, můžete se k němu kdykoliv vrátit v nastavení. V horním menu programu jsou ikony pro vytvoření nové příležitosti, nastavení aplikace, vyhledávání a filtr. Pod ním už prostor pro seznam příležitostí. Jak se zadávají příležitosti: Vyberte si, zda chcete novou příležitost přidat k existujícímu kontaktu v adresáři, vytvořit z ní nový kontakt, anebo vytvořit úplně odděleně. 

 

V dalším postupu zadáte jméno, datum a typ příležitosti. Máte k dispozici narozeniny, výročí a ostatní. Například svátky je třeba zadat jako ostatní. Vývojáři s těmito možnostmi počítali a ve výpisu se tak bude nakonec místo „other“ objevovat vaše zadání, stejná bude jen ikona.

V neposlední řadě je třeba nastavit režim upozorňování na jednotlivé příležitosti. V nastavení programu volíte chování pro všechny události najednou. U konkrétních příležitostí je potom možné upozornění vypnout.

Máte-li Facebook a v něm spoustu dat oceníte propojení s událostmi vašich přátel. Co je velmi šikovné, je zálohování dat. Jednak můžete data exportovat do csv souboru, daleko šikovnější je provést registraci na serveru vývojářů. Potřebujete k tomu funkční mailovou adresu. Pokud nemáte připomínání výročí svých blízkých dosud ošetřeno, rozhodně Occasions doporučuji. Do budoucna by bylo šikovné, aby vývojáři přidali synchronizaci do dalších zařízení nejlépe přes iCloud a desktopovou aplikaci.

Occasion – 0,79€

 


The following two tabs change content below.
Šéfredaktor webu SuperMac.cz, absolvent VŠE, sportovec a spokojený uživatel produktů Apple.

Tags: