Growl: Notifikační centrum na vašem Macu

Po uvedení iOS 5 jsme si na svých iPhonech a iPadech zvykli na notifikace, které se nám zobrazují v horní liště displeje. Aplikace Growl posouvá notifikace na Mac OS X ještě výše. Growl byl dříve ke stažení zdarma, ale letos od října se prodává už jen na Mac Store s mnoha funkcemi navíc a v češtině. Nyní už není v předvolbách systému, ale přímo v horním menubaru.

Growl je plně integrovaný do Mac OS X a podporuje stovky aplikací. Celý systém notifikací funguje v praxi tak, že když třeba nahráváte nebo měníte soubor na Dropboxu, tak se po úspěšném nahrání objeví malá bublina v rohu obrazovky s informací, že je vše úspěšně dokončeno. Growl umí upozornit na spousty akcí jednotlivých aplikací jako např. dokončení vypálení CD, uživatel XX se právě příhlásil na Skype, RSS čtečka přijala dalších X zpráv a další.

Pokud se vám design bublin s notifikacemi nelíbí, tak je můžete měnit, na výběr máte z 20-ti předinstalovaných pěkných vzhledů. Dále můžete měnit místo zobrazení bublin – na výběr máte všechny čtyři rohy obrazovky.

Jak jsem již psal, tak Growl oproti své FREE verzi nabízí pár užitečných funkcí navíc. Nejzajímavější z nich je Fronta upozornění. Funguje jako notifikační centrum, která vám v nečinnosti zobrazí všechny notifikace od aplikací pěkně ve frontě pod sebou, když zrovna nejste u počítače. Všechna minulá upozornění jsou zaznamenána v kartě historie přímo v aplikaci. Takže nehrozí, že o něco přijdete.

Growl je velmi užitečná aplikace, bez které bych se na Macu už neobešel. Propojení s AppleScriptem nabízí další možnosti rozšíření funkcí notifikací.

Growl – 1,59€

 

 


The following two tabs change content below.
Šéfredaktor webu SuperMac.cz, absolvent VŠE, sportovec a spokojený uživatel produktů Apple.

Tags: