1Password: Chraňte si svá hesla

Každý den mi na internetu přibyde nové přihlašovací jméno a heslo, které musím, nebo bych si alespoň měl pamatovat. Často také zapomenu na samotnou registraci a po zdlouhavém vyplňováním formulářů si mi zobrazí, že už je můj email je registrovaný. Hledal jsem nějaký program, který by všechna moje hesla spravoval, až jsem našel 1Password, který hlídá a přehledně zobrazí všechna moje hesla. Aplikace je dostupná pro Mac, Windows a iOS. Já vám teď ukáži jak aplikace vypadá na Mac OS X Lion.

password1

Po zadání Master Password  - hlavního hesla odemknete aplikaci. V případě, že byste toto heslo zapomněli, není ještě vše ztraceno. Při zadání špatného hesla vám aplikace nabídne dvě možnosti. První - Password Hint zobrazí nápovědu hesla, kterou jste si nastavili při instalaci aplikace, nebo vámi vybranou bezpečností otázku. Druhou možnost, kterou vám aplikace nabídne, je odkaz na stránku s příklady chyb, kterých jste se mohli dopustit.

#
#

Po odemknutí aplikace se otevře první záložka Logins, kam se zapisují přihlašovací údaje, jako třeba k Twitteru, nebo k jakékoliv jiné stránce či aplikaci. Vyplníte Username a Password a dále můžete doplnit odkaz na stránku, poznámky, nebo tagy, podle kterých můžete heslo v aplikace vyhledat.

Chcete-li zobrazit heslo, můžete ho v aplikaci buď odkrýt, nebo ho kliknutím zkopírovat. Druhá možnost se vyplatí také v případě, že si necháte vygenerovat heslo, které bude obsahovat změť znaků všech velikostí a znaků.

Při ukládání přihlašovacích údajů u stránek jako Google, DropBox, nebo třeba Facebook se místo modré zeměkoule objeví i ikonka stránky. Podle odkazu taky 1Password pozná, kterou stránku máte na mysli a v pravém horním rohu vám ukáže náhled stránky. Můžete si tam vložit jakýkoliv jiný obrázek.

#

Ukládat můžete do samostatné kategorie také údaje potřebné pro přihlášení do vašeho emailu. Díky množství polí nebudete muset vyplňovat v emailovém klientu všechny informace znovu, stačí je snadně zkopírovat. Můžete vyplnit typ připojení, přihlašovací údaje, server, číslo portu a heslo. 

#
#
Další zajímavá možnost  je možnost uložení si vlastní Identity, jako je občanský průkaz, pas, adresy a další dokumenty. Vyplnit můžete: Jméno a příjmení, Iniciálny, Pohlaví, Datum narození, Zaměstnání, Spolešnost, obor, Pracovní pozice, Kompletní adresu, Telefonní čísla a přezdívky na sociálních sítích.


#

Secure Notes je kategorie, kam můžete psát poznámky bez obavy, že si je někdo nepovolaný přečte. Zabezpečené jsou všechny jedním hlavním heslem a máte možnost zabezpečit si každou poznámkou vlastním heslem.

#

Jestli jste si koupili licenci k nějakému programu a nechcete přijít o všechna ta nezapamatovatelná čísla, uložte si je do 1Password. Je tu přesně pro to kategorie Software, díky které již nikdy nezapomenete aktivační kód.

#

Velice mě potěšila kategorie Wallet, kam můžete bez obav vložit informace o bankocních účtech, kreditních kartách a dalších bankovních informacích. Hezké je, že potom můžete sledovat i stav vašeho konta a karty včetně grafů a přehledných informací. Celá aplikace je přehledná, intuitivní a nepřehlcená nesmyslnými funkcemi. Jediné, co není na aplikaci příjemné je její cena.

1Password – 39,99€

 


The following two tabs change content below.
Šéfredaktor webu SuperMac.cz, absolvent VŠE, sportovec a spokojený uživatel produktů Apple.

Tags: , ,