Aplikace na iPhone a iPad pro studenty

Minulý týden mi opět po pár měsících zase začala škola. Takže jakožto vlastník iPadu a iPhonu jsem se rozhodl vytvořit seznam aplikací pro studenty, které jim pomůžou ve škole. Pokud víte o nějakých dalších aplikacích, tak bych byl rád, kdyby jste se o ně podělili v komentářích pod článkem, já je klidně pak doplním do článku. Určité ceny aplikací zde uvedené jsou relativně vysoké a vyplatí se počkat na nějakou slevovou akci. Všechny aplikace na iPhone, co jsem zde uvedl, jsem zakoupil maximálně za 0,79€. Pokud zaznamenám nějaký větší pokles cen, upozorním na to na Twitteru. Nyní se podíváme blíže na moje oblíbené aplikace na iPhone a iPad pro studenty.

Dropbox

Snad nejvíc využívaná aplikace na mém iPadu. Dropbox slouží jak cloudový disk, takže na něj máte přístup odkudkoliv, kde je připojení k internetu. Já osobně mám na něm celou mojí složku Škola. Dokáže zobrazit všechny známé formáty dokumentů. U větších PDF souborů má ale docela pomalé reakce na posouvání se v dokumentu. Na Macovi je Dropbox dobře integrovaný, takže s ním můžete pracovat jako s každou jinou složkou. Stačí přetáhnout dokument do složky na Dropboxu a už vidíte ikonu v horním panelu jak zobrazuje synchronizaci. Jakmile se synchronizace dokončí můžete si daný soubor zobrazit v iPhonu nebo iPadu. Se spolužáky si tímto způsobem sdílíme zápisky z přednášek a nemusíme si je mezi sebou posílat emailem.

Dropbox pro iPhone a iPad – FREE Dropbox pro Mac – FREE

GoodReader

Tuto aplikaci jsem začal používat už v iPhonu. Podle mého názoru je to nejlepší souborový manažer. Tvoříte si zde složky, které můžete přesouvat, kopírovat, přejmenovávat jak jste zvyklý z počítače. Soubory můžete do něj nahrávat přes Wifi, iTunes nebo jej můžete nechat synchronizovat s různými webovými službami jako je Dropbox, Google Docs, Gmail, MobilMe, nebo s FTP servery a dalšími. Profesor ve škole nám třeba pošle domácí úkol se zadáním na mail, přes GoodReader si najdu na svém Gmailu přílohu s úkolem a stáhnu si jí do školní  složky v GoodReader, kde s ní můžu pracovat dál. Můžete si zde také organizovat své fotky, filmy a nebo MP3ky. Asi se ptáte v čem je tedy hlavní rozdíl mezi aplikacemi GoodReader a Dropbox, když nabízejí podobné funkce. Hlavní rozdíl je v tom, že soubory v GoodReaderu jsou fyzicky uložené v paměti iPhonu či iPadu, kdežto soubory na Dropboxu jsou uložené někde na síti. GoodReader pro iPad má ještě tu výhodu, že jde do dokumentů normálně psát, dělat si poznámky nebo různě zvýrazňovat text.

studentske aplikace iphone ipad

goodreader

GoodReader pro iPhone – 3,99€ GoodReader pro iPad – 3,99€

Wikipanion

Wikipedie do kapsy. Dobře a rychle se v něm vyhledává. Dokáže zaměřit vaší polohu a ukázat na mapě všechna zajímavá místa v okolí. Oblíbené stránky si můžete uložit do záložek a máte k dispozici i historii prohlížení. Pokud na hodině něčemu nerozumíte a potřebujete nějaký kontext, tak Wikipanion je dobrá volba.

Wikipanion pro iPhone – FREE Wikipanion pro iPad – FREE

iStudiez Pro

Graficky pěkně zpracovaný pomocník (nejen) na tvorbu rozvrhu. Vložíte si do něj předměty i s informaci o učiteli a barevně si ho odlišíte od ostatních. Do iStudiez si můžete i vkládat i úkoly na jednotlivé předměty a mít vše na očích. Pokud máte více iOS zařízení, tak je možná synchronizace přes Wifi. Pro větší komfort je k dispozici i desktopová verze pro Mac.

iStudiez Lite pro iPhone a iPad – FREE iStudiez Pro pro iPhone a iPad – 2,39€ iStudiez pro Mac – 7,99€

 

MyHomework

Jednoduchá aplikace na zapisování domácích úkolů. Můžete si zde uložit informace k jednotlivým předmětů jako jméno učitele, místnost a začátek hodiny. Vše se pak zobrazí ve vestavěném kalendáři.

MyHomework pro iPhone – FREE

Evernote

Evernote je dobře zpracovaná služba na tvorbu a sdílení poznámek. Stejně jako u Dropboxu  máte vše synchronizované na serveru, takže máte přístup k vaším poznámkám odkudkoliv. Poznámky mohou obsahovat také fotografii s GPS pozicí, nebo zvukovou nahrávku. Vše si můžete organizovat podle štítků nebo přidat do oblíbených položek.

Evernote pro iPhone a iPad – FREE Evernote pro Mac – FREE

 

Sleep Cycle

Žádný student se nevyhne rannímu stávání. Pro ty, kteří mají problém se ráno vzbudit je tu Sleep Cycle. Tato aplikace se snaží pomocí akcelometru analyzovat vaší fázi spánku a poté vyhodnotit nejlepší okamžik pro probuzení. Stačí si jen položit iPhone vedle sebe na postel. Sleep Cycle zobrazí i graf vašeho spánku, takže máte pak možnost si je prohlédnout i několik týdnů nazpět. Příjemné melodie pro vzbuzení jsou jen třešničkou na dortu.

Sleep Cycle pro iPhone – 0,79€

 

Czech English Dictionary & Translator

Můj nejoblíběnější slovník a překladač. Vždy jsem v něm našel všechno co jsem potřeboval. Bezvadně u něj funguje našeptávač, který se mi hodil ve Word Formation v testech. U nejčastěji používaných anglických slov jsou k dispozici i doplňující fráze.

Czech English Dictionary pro iPhone i Pad – 2,39€

 

Google překladač

Mobilní verze známé webové aplikace od Googlu. Přeloží slova i věty do desítek jazyků i s přesnou výslovností.

Google překladač pro iPhone – FREE

 

English Grammar in Use Tests

Výborné testy na anglickou gramatiku. Používám je na cestách, nebo když na někoho čekám a potřebuji se na chvilku zabavit. Cílem této aplikace je správně doplňovat časy. Máte k dispozici na výběr ze 3 odpovědí. Čím víc budete správně odpovídat, tak tím se bude zvyšovat level otázek. Podobné otázky se vyskytují i v příjímacích testech na vysoké školy. Doporučuji se podívat na další podobné aplikace od Cambridge University.

English Grammar in Use Tests – 3,99€

MatrixCalculer

Tato aplikace pro studenty matematiky pomůže u operací s maticemi. Máte na výběr z několika funkcí jako je sčítání, odčítání, násobení a transpozice matic. MatrixCalculer dokáže spočítat i inverzní matice a determinanty.

 MatrixCalculer pro iPhone – 0,79€

 

Units Calc

Na App Store jsou spousty aplikací na konvertování jednotek čehokoliv. Vybral jsem Units Calc, protože je celá češtině.

Units Calc pro iPhone – 0,79€

Calc Pro Free

Velmi univerzální kalkulačka, která obsahuje pokročilé matematické funkce a dá se použít i jako finanční kalkulačka například pro výpočet úroků

Calc Pro FREE pro iPhone – FREE

 

Quadratic Master

Aplikace na vypočítávání kvadratických rovnic, nerovnic a funkcí. Quadratic Master nezobrazí jen samotné řešení, ale i postup výpočtu, ale i třeba zajímavé tipy k základním funkcím. Výsledek s řešením můžete zaslat emailem.

Quadratic Master – 1,59€

 

 

 

The following two tabs change content below.
Šéfredaktor webu SuperMac.cz, absolvent VŠE, sportovec a spokojený uživatel produktů Apple.

Tags:

  • Jan Stejskal

    Ja pouzivam Dropbox pro mene dulezite/citlive soubory a vse je naprosto OK, jede na nekolika pocitacich, iPhonech i Androidech. To je bohuzel nevyhoda treba SugarSync, ktery je na Andoidu zatim velmi nespolehlivy – a dle komentaru uzivatelu obcas neco smaze, co nema. Wuala je dobra pro zabezpeceni, avsak funkcnost na Androidu velmi omezena, stejne tak jako treba minus. Link na bonusovych 250MB na Dropboxu je zde: http://db.tt/0lKh98t