Tipy a triky pro iOS 5

iOS 5 je opravdu komplexní systém, který přináší přes 200 různých vylepšení, ale kdo se v nich má ve všech vyznat. Systém je plný triků, které jste možná ani na Keynote nezaregistrovali. Přináším vám ty nejzajímavější tipy pro které stojí iOS 5 opravdu za to.

Rozdělení klávenice

Pokud máte iPad, tak podržte prsty někde v místech kláves F a J a roztáhněte je směrem od sebe. Klávesnice se rozdělí na dvě části pro pohodlné psání na výšku. Podržením klávesy úplně vpravo dole pak můžete klávesnici posouvat po celé výšce displeje. Pokud chcete klávesy vrátit nazpět, tak stejným způsobem podržte klávesy a přitáhněte je prsty směrem k sobě.

Změna předpovědi počasí

V notifikační centru je defaultně nastavená předpověď počasí na aktuální den. Pokud chcete zobrazit předpověď na celý týden, tak stačí prstem přejet do strany po jednodenní předpovědi.

Změna fontu v poznámkách

Písmo v poznámkách bylo do teď nastaveno na nehezký font Marker Felt. S iOS 5 je možné změnit font na Helveticu nebo Noteworthy. Změňte jej v Nastaveni -> Poznámkya vyberte font.

Anonymní surfování

Jestli si iPhone a iPad půjčujete, nebo prostě nechcete, aby nikdo nevěděl jaké stránky navštěvujete, tak si můžete zapnout funkce anonymního surfování v Nastavení -> Safari. Žádné navštívené stránky se nebudou ukádat do cache ani do historie.

Vytvoření vlastní vibrace

Pokud si chcete vytvořit na iPhonu vlastní vibrace, tak si je nejdřív musíte zapnout v Nastavení -> Obecné -> Zpřístupnění a zapnout Vlastní vibrace. Nyní otevřete kontakt, u kterého chcete vytvořit vlastní vibrace, dejte ho editovat a v nabídce vyberte Vibrace. Sjeďte úplně dolů a vyberte Vytvořit vlastní vibraci.

Předčítání textu

Tuto funkci považuji za jednu z nejzdařilejších na iOS 5. Najdete jí v Nastavení -> Zpřístupění -> aktivujte Přečíst výběr. Nyní když označíte na displeji  jakýkoliv text, tak mimo funkce kopírovat přibyde Číst a příjemný ženský hlas vám přečte text, který jste označili.

Rychlé přepnutí z fotoaparátu do galerie

Když něco zrovna fotíte a chcete se rychle podívat na již vyfocené obrázky do galerie, tak jen přetáhněte prstem zleva doprava a můžete si prohlížet celou galerii obrázků. Pokud chcete rychle zapnout fotoaparát na zamčené obrazovce, tak stiknete 2x rychle tlačítko Home a vedle slideru se zobrazí ikona fotoaparátu.

Upozornění na příchozí hovor LED diodou

Užitečně když máte položený iPhone displejem dolů a vypnuté vyzvánění. Když iPhone vyzvání nebo vibruje tak LED dioda problikává. Tuto funkci najdete v Nastavení – Obecné – Zpřístupnění – Výstrahy bleskem LED.

The following two tabs change content below.
Šéfredaktor webu SuperMac.cz, absolvent VŠE, sportovec a spokojený uživatel produktů Apple.

Tags: , , ,