iOS 5: Novinky v Safari

Dříve jsme si stahovali webové prohlížeče třetích stran, protože nám v Safari chybělo spousty funkcí na které jsme byli zvyklý z jeho desktopové verze. Pojďme si ukázat největší novinky, které nám přinesl iOS 5.

Seznam četby

S touto funkcí Apple trochu zavařil Instapaperu jako aplikaci třetí strany, která se využívala právě na uložení článků na později. Funkce Seznam četby dokáže synchronizovat vaše články z desktopové verze Safari s iOS zařízeními. Stačí když v Safari kliknete na na malé „+“ vlevo od adresního řádku a v následné nabídce zvolíte Přidat do Seznamu četby.

Na iOS zařízení klikněte na akční tlačítko a zvolte Přidat do seznamu četby. Seznam uložených článků si pak můžete vyvolat tlačítkem Záložky a poté zvolit Seznam četby.

Články jsou dále roztříděné na přečtené a nepřečtené

Čtečka

Pokud si v klidu chcete přečíst nějaký článek a nechcete být rušeni blikací reklamou a formátováním textu, tak klikněte na tlačítko Čtečka vpravo vedle adresy. Uvidíte jen čistý text doplněné o obrázky a fotografie k danému článku. Jestli toto tlačítko nevidíte, tak daný text není kompatibilní se Čtečkou. Kliknutím vlevo nahoru na dvě písmena A můžete nastavovat velikost fontu. Zpět do prohlížeče se dostanete kliknutím na tlačítko hotovo.

Karty webových stránek

Když vám v iPadu běží nějaké stránky na pozadí, tak je vidíte přímo z panelu karet. Pokud chcete otevřít novou kartu, tak klepněte na „+“ úplně vpravo od karet. Klepnutím na křížek vlevo na kartě jí zase zrušíte.

 

Tweet ze Safari

Pokud se vám zalíbí nějaký článek na webu, tak v Safari klepněte na tlačítko akce a zvolte Poslat jako tweet. K danému tweetu můžete připojit svoji poznámku a polohu.



The following two tabs change content below.
Šéfredaktor webu SuperMac.cz, absolvent VŠE, sportovec a spokojený uživatel produktů Apple.

Tags: , , ,