Ghostwriter: Pište text a kreslete obrázky do jednoho dokumentu

Na Appstore je spousty zápisníků, které umožní nahradit tužku a papír iPadem. Buhužel málokterý z nich umí zároveň psát a malovat. Já si třeba na přednášce občas zapíšu nějaké poznámky, ale potřebuji také malovat grafy nebo obrázky. Někdy prostě grafická ukázka vypoví více než strana textu. Měl jsem štěstí a narazil jsem na aplikace Ghostwriter, která před pár týdny vyšla za zaváděcí cenu. Když jsem v popisu aplikace zjistil, že zvládá zapisovat poznámky, kreslit obrázky a synchronizovat se s Dropboxem, tak jsem neváhal ani vteřinu.

V aplikaci vás přivítá dřevěná polička, jako ji znáte z iBooks. Zde si můžete organizovat všechny svoje zápisky, kterým můžete vybrat jeden z dvanácti obalů nebo vybrat vlastní z obrázků. Na další obrazovce se zobrazí linkovaný papír a vlevo postranní panel se čtyřmi druhy psacích potřeb. K dispozici je pero, tužka a dva druhy fixu. Pokud použijte pero, tak se vám oblast zazoomuje a vy pak můžete nakreslit detailní obrázek, který by jste jinak nebyli schopni nakreslit. Dále můžete do textu vložit jakýkoliv obrázek z galerie nebo clipboardu.

Pokud by jste chtěli psát klasický text, tak v postranním panelu dole kliknete na ikonu písmene A. Máte zde na výběr psaní textu do bloku nebo textu do rámečku, který si posunete kam budete chtít. Tato funkce se hodí, pokud chcete třeba popsat už nakreslený obrázek. V panelu je dále k dispozici i guma, kterou můžete normálně smazat všechny fixy, ale podle mého názoru by chtěl její gumovací rádius podstatně zvětšit. Ghostwrite nabízí i možnost importu PDF souborů a obrázků z Dropboxu, iTunes a přímo webu.

Když už jste se svým výtvorem spokojeni, tak ho můžete poslat na mail, nahrát na Dropbox nebo uložit v iTunes jako PDF. Když uložený dokument bude chtít jako obrázek (jpg), tak ho nahrajete do Evernote nebo obrázkové galerie. Další významnou funkcí je podpora Air Print.

 

Ukázkové video:

Ghostwriter jsem si opravdu oblíbil a je to můj velký pomocník na přednáškách a seminářích.

Ghostwriter – 3,99€
The following two tabs change content below.
Šéfredaktor webu SuperMac.cz, absolvent VŠE, sportovec a spokojený uživatel produktů Apple.

Tags: , , ,