Důvody, proč si pořídit iPhone 4S

Po představení iPhonu 4S se Apple setkal se stejně vlažnou reakcí jako při uvedení svého dřívějšího modelu 3GS. Mnoho očekávání se vkládala do většího displeje, který ještě potvrzovaly „zaručené“ zprávy od čínských výrobců pouzder. V celém tomto humbuku je Apple tak trochu nevinně. Většina očekávaných zlepšení se vezla jen na vlně spekulací zahraničních i domácích serverů o Apple. Jak se říká, tisíckrát opakovaná lež (spekulace) se stane později pravdou. Takže po určité době mnozí brali větší displej a dva představené iPhony jako hotovou věc. iPhone 4S ale určitě není přístroj k zatracení. Pojďme si ukázat hlavní důvody, proč si 4S koupit.

Výkon

Apple vsadil na stejný procesor, jako obsahuje iPad 2. Jedná se o dvoujádrový procesor A5, který má 2x tak větší výkon než jeho předchůdce v iPhonu 4. Grafický čip je dokonce 7x rychlejší. Tyto zlepšení budou nejvíce patrné u náročných aplikací a her. Na druhou stranu já osobně hraji raději na iPadu než na iPhonu. Je sice hezké, že uživatelé iPhone 4S budou moci hrát graficky náročnější hry, ale bohužel na stejně velkém displeji, kdy vám většinou oba prsty zaberou téměř 25% displeje. Nechme se však překvapit co nám vývojáři představí za upravené aplikace a hry pro iPhone 4S.

Fotoaparát

iPhone 4S dominuje 8Mpx čipem, který umožňuje pořizovatt fotografie s rozlišením až 3264 x 2448 tzn. o 60% více pixelů než iPhone 4. To umožní vytisknout perfektně čisté fotografie 8 x 10. Mezi další vylepšení patří objektiv, který je o 50% světelnější, tudíž poskytne mnohem větší ostrost. Apple také vyzdvihuje, že pro lepší světelnost f/2.4 použil pět samostatných čoček, tedy více, než je nezbytně nutné. Zároveň dodává, že to řada zákazníků nedocení.

Kamera

Předchozí iPhone uměl natáčet HD videa v rozlišení 1280×720 pixelů. iPhone 4S je schopen natáčet Full HD videa rozlišení 1920×1080 pixelů. Toto zlepšení je doprovázené redukcí šumu, který pomáhá natáčet videa v horších světelných podmínkách. Další významnou funkcí je stabilizace obrazu, který kompenzuje třes rukou. Na dovolené v Egyptě, kde je světla dost, jsem natáčel krátké klipy, které pak v iMovie vypadaly pěkně, ale byla cítit právě absence stabilizačního pomocníka.

Siri

Největší prostor na letošní keynote dostal náš budoucí digitální asistent. Siri dokáže na základě rozpoznání vašeho hlasu odpovědět na triviální otázky – „Je zde v okolí nějaká čínská restaurace?“  Siri v okamžiku analyzuje vaší aktuální pozici s jeho databází restaurací a hned vám odpoví co po něm žádáte. Siri také dokáže uskutečnit příkazy jako – „Napiš manželce, že domů přijdu později“ nebo „Až přijedu domů, připomeň mi, abych vzal z kufru dárek pro syna„. Jediné malé mínus spočívá v tom, že musíte být připojeni k internetu, protože Siri komunikuje s Apple servery, aby mohl správně vyhodnotit váš dotaz. iPhone 4S má k dispozici zatím beta verzi, která obsahuje angličtinu, němčinu a francouzštinu. Uvidíme, kdy se dočkáme také české verze.

AirPlay Mirroring

Tato funkce se týká jen vlastníků Apple TV. S AirPlay se můžete bezdrátově připojit k televizi a vše co máte na displeji se i zobrazí i na televizi. Veškeré prohlížení fotografií, videí ale i prohlížení internetu můžete provozovat z pohodlí vašeho gauče. Od AirPlay si nejvíce slibují herní vývojáři, kteří své hry můžou optimalizovat právě pro tuto funkce a nabídnout hráčům multiplayer souboje na rozdělené obrazovce. AirPlay je k dispozici i pro iPad 2.

 

 

 


The following two tabs change content below.
Šéfredaktor webu SuperMac.cz, absolvent VŠE, sportovec a spokojený uživatel produktů Apple.

Tags: ,