Skyfire: Přehrávejte Flash videa na iPhonu

Flash na iOS zařízení je takový nekončící příběh. Každou chvíli se objeví zpráva, která potvrzuje jednání mezi Apple a Adobe, pak se vše zase dementuje a oficiální přehrávač Flash videí je stále  v nedohlednu. Naštěstí už delší dobu se na Appstore nachazí webový prohlížeč Skyfire, který videa ve Flashi přehrává.

Skyfire pro iPad se mi do ruky dostal teprve před pár dny, ale za tu dobu jsem už vyzkoušel všechny jeho funkce. Nabízí se otázka proč vlastně Skyfire kupovat, když máme Safari. Tuto otázka si položili i vývojáři této aplikace, proto implementovali pár funkcí navíc, které v Safari nenajdeme. Jedná se například o webové rozhrání Facebooku, Twitteru nebo Google Readeru, které je k dispozici přímo v prohlížeči. Tyto funkce jsem během používání vůbec nevyužil a považuji je za nepodstatné. Na druhou stranu bych kladně hodnotil přítomnost funkce ReadItLater, pomocí které si mohu nechat nějaký článek k přečtení později. Dále bych zmínil funkci Private browsing, díky které se neukládají žádné záznamy o prohlížení do historie ani do cookies.

 Ale vráťme se k Flashi. Skyfire totiž flashová videa obchází takovou jednoduchou kličkou. Pokud si otevřete nějakou stránku, kde se nachází spustitelné video ve Flashi, tak Skyfire ho detekuje a začne ho analyzovat. To vám dá vědět přes malou ikonu vlevo dole v liště. Když je video správně detekováno, tak se objeví na tom samém místě malé okno, které vás informuje, že flashové video je připravené se konvertovat. Ano čtete správně. Celý háček spočívá v tom, že videa se restreamují přes servery Skyfire Labs do podoby, kterou pak normálně spustíte. Celý tento proces trvá desítky vteřin na Wifi, na 3G ho nemám možnost na iPadu vyzkoušet. Během přehrávání videa se nejde přesouvat a kvalita je mizerná. Určitě nečekejte tak snadný průběh a kvalitu  obrazu jako třeba u iVysílání. Někdy se stane, že ani flashové video nespustíte, protože ho Skyfire jednoduše nedetekuje.

Skyfire nepodporuje flashové hry, reklamy ani jakékoliv jiné objekty. Osobně ho považuji jen za nouzové řešení. V dnešní době by se administrátoři stránek, kde se nacházejí flashová videa, měli zamyslet nad podporou formátů, které iOS zařízení přehrají, než jim házet klacky pod nohy. Naštěstí spousty administrátorů si to už uvědomilo a hojně navštěvované zpravodajské weby, jako iDnes, iHned a Novinky nemají s iPhonem ani iPadem problém. Není mi víc proti srsti než na iOS něco konvertovat a už vůbec ne flash.

Skyfire pro iPad – 3,99€ Skyfire pro iPhone – 2,39€

 

The following two tabs change content below.
Šéfredaktor webu SuperMac.cz, absolvent VŠE, sportovec a spokojený uživatel produktů Apple.

Tags: