Multidotyková gesta na Lion #2

Už je to pár týdnu co Apple představil OS X Lion s novým multidotykovými gesty. Ty základní jsem vám představil v jednom z minulých článků. Dnes se pojďme podívat na gesta, o kterých jste pravděpodobně ještě neslyšeli. Vyzkoušíme si multidotyková gesta v aplikacích jako je iMovie, iPhoto a Quick Time.

iMovie

Umístěte kurzor na časovou osu a poté můžete dvěma prsty přesouvat doprava a doleva po celé délce vašeho projektu.

 

iPhoto

Nejenže můžete fotografie zvětšovat, zmenšovat a otáčet, ale můžete v editaci i dvěma prsty fotografie natáčet do libovolného úhlu.

 Pokud děláte nějaký výřez (Crop), tak si odškrtněte políčko Constrain a opět dvěma prsty můžete fotografii natáčet, zvětšovat a zmešnovat podle libosti. Pokud jste spokojeni s nastavením výřezu, tak pak stačí kliknout na tlačítko Done vpravo v menu Crop.

Náhled a Quick Time

Když budete mít v Náhledu nějaký PDF dokument, obrázek nebo video v Quick Time, tak můžete jednoduše zazoomovat dvěma prsty. Aplikace Quick Time se automaticky přepne do full-screenu, MPlayerX jen zazoomuje. Stejně tak jako jsme se v iPhoto posouvali po časové ose dvě prsty, tak toto gesto můžeme používat i v Quick Time při posouvání videa dopředu a zpět.

The following two tabs change content below.
Šéfredaktor webu SuperMac.cz, absolvent VŠE, sportovec a spokojený uživatel produktů Apple.

Tags: , ,