Jak si vytvořit jednoduchou aplikaci v HTML na iPhone

Kolikrát jsem si říkal, že bych si pro sebe chtěl také vytvořit nějakou jednoduchou aplikaci na iPhone. Našel jsem si tedy nějaké návody, ale po přečtení úvodní kapitoly jsem pochopil, že ze mě žádný iOS programátor nebude. Pro lajky v oblasti programování pro iOS je tu Mobilenationhq, který umožňuje si vytvořit jednoduchou webovou aplikaci v HTML a nemusíte vůbec znát jakýkoliv programovací jazyk. Stačí se jen zdarma zaregistrovat a přesunete se do programovacího webového rozhraní. Předtím však doporučuji ještě shlédnout video tutoriály, které vám ukáží jak se co dělá.

Samotné vytváření aplikace mi velmi přípomíná iWeb od Apple, který umožňuje jednoduché vytvoření pěkných webovek bez znalosti HTML. Máte k dispozici obrázek iPhonu a na jeho plochu přetahuje jednotlivé widgety z postranních ovládacích panelů systémem Drag & Drop. Můžete vkládat pole s textem, tlačítka, RSS zdroje ale také obrázky, videa nebo náhledy Google maps. Pro pokročilé uživatele je k dispozici funkce nahrávání různých databází, ze který pak aplikace může čerpat data. Nechybí zde ani funkce hypertextových odkazů, pomocí kterých můžete celou aplikaci prolinkovat. Publikovaná aplikace pak vytvoří unikátní QR kód, který necháte přečíst vaším iPhonem a aplikace se zobrazí na displeji. Poté je možné ji sdílet s přáteli nebo uložit na plochu ze Safari.

Tento postup vytvoření aplikace je zdarma. MobileNationHQ však poskytuje i placený Enterprise plán. Cena začíná na 29$ měsíčně a líší se podle velikosti nabízeného cloudu a úrovně technické podpory. S Enterprise plánem už můžete tvořit aplikace přímo pro iOS nebo Android. Dále je vám umožněno používat i vaše databáze SQL Server, MySQL a Oracle.

Pro názornou ukázku co všechno Mobilenationhq umí doporučuji shlédnout toto video:

The following two tabs change content below.
Šéfredaktor webu SuperMac.cz, absolvent VŠE, sportovec a spokojený uživatel produktů Apple.

Tags: , ,

 • Sara

  Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zda mohu vytvořenou aplikaci zveřejnit na appstore,a posléze z ní mít nějaký zisk…Děkuji za odpověd

 • Martin Kudrna

  Musela by jste se nejdřív zaregistrovat jako vývojář aplikací u Applu.

 • Urax

  chtěl bych se zeptat stojí něco ta registrace u vývojářů..?

 • hovno

  pip

 • Jakub Sítník

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, je nějaká možnost jak tam přidat scroll bar? Např. chci tam dát vic buttonu pod sebou, ale na obrazovku se jich tam vleze jen napr. 10 tak abych jich dal pod sebe treba 20 a mohl mezi nimi scrollovat. Lze to nejak? nebo mam k vyuziti proste jen tu obrazovku a nikam dal se posouvat nemuzu. Děkuji za odpoved!