Jak si nainstalovat Windows 8 na Mac

Před pár dny Microsoft uvedl vývojářskou verzi nového systému Windows 8. Musím říct, že mě na videu docela zaujal, tak jsem se rozhodl, že Windows 8 zkusím živě na svém Macu. Neinstaloval jsem ho přímo, ale použil jsem virtualizační nástroj VMware Fusion. Na začátek bych chtěl ještě připomenout, že veškerý postup je legální a vývojářská verze Windows 8 je zdarma ke stažení. K instalaci tedy budeme potřebovat:

Chtěl bych upozornit, že se jedná o vývojářskou verzi, takže systém je zatím nedoladěný. Proto je lepší ho instalovat „virtuálně“, než ho používat jako primární systém na práci. Před instalací systému se doporučuje vypnout všechny běžící aplikace a uvolnit tak RAM a CPU.

Instalace Windows 8 pomocí VMware

  • Spusťte si aplikaci VMware a horním menu vyberte File > New a otevře se vám následující okno. Zvolte Continue without disc.
  • V následujícím okně instalace rozklikněte první nabídku a vyhledejte na svém disku instalační soubor ISO pro Windows 8, který jste stáhli ze stránek Microsoftu. V dalším okně jen vyberte jako operační systém Windows 7 a potvrďte.
  • Nyní pár vteřin vydržte než se vám zobrazí následující obrazovka. V Time and currency format můžete zvolit Czech republic a pokračujte dál.
  • Odklepněte licenční podmínky a zvolte Custom (Advanced) jako novou instalaci.
  • Nainstalování Windows 8 trvá kolem 20-ti minut. Po nainstalování bude dotázáni na vaše Live ID. Pokud ho nemáte tak se zaregistrujte zde. Poté si už můžete užít nového prostředí Metro ve Windows 8.
The following two tabs change content below.
Šéfredaktor webu SuperMac.cz, absolvent VŠE, sportovec a spokojený uživatel produktů Apple.

Tags: ,