Nastavení, která se po instalaci Lionu mohla změnit

OS X Lion obsahuje spousty skvělých funkcí, na druhou stranu se najdou i takové, které dokáží práci dost znepříjemnit. Samozřejmě si na nic nepříjemného zvykat nemusíte a jednotlivé funkce můžete vypnout nebo změnit. Už žádné rolování opačným směrem. Představím vám nejčastější změny.

 

Rolování

Zde se Apple snažil svým uživatelům vnutit nastavení, které používá iPad nebo iPhone. Je pravdou, že na iPadu toto nastavení působí naprosto přirozeně. Na Trackpadu si však člověk musí zvykat. Pokud se chcete vrátit k nastavení z Leopardu, tak z doku zvolte Předvolby systému > Trackpad > Posuv a zvětšení a odškrtnete volbu Směr posuvu: přirozený.

 

Velikost písma ve Finderu

Po instalaci Lionu se zvětšilo písmo v levém sidebaru Finderu. Pokud by jste se ho potřebovali zmenšit nebo naopak ještě zvětšit, tak zvolte Předvolby systému > Obecné > Velikost ikony bočního sloupce a vyberte velikost.

 

Zobrazení světelného indikátoru pro otevřené aplikace

Pár lidem na fórech se stalo, že jim zmizel bílý indikátor v doku pod aplikací informující o jejím otevření. Takže pokud jste jedni z nich tak zvolse Předvolby systému > Dock > Zobrazit světelné indikátory pro otevřené aplikace.

 

Obnovení všech souborů aplikace při jejím znovuotevření

Ve výchozím nastavení Lionu se při znovuotevření aplikace otevřou i všechny soubory, které daná aplikace používala. Je to velice užitečná funkce, ale pokud třeba ve Wordu používat více oken najednou, tak při znovuotevření by vám to mohlo začít vadit. Nastavení změníte v Předvolby systému > Obecné > Při opětovném otevření aplikací obnovit jejich okna.

 

Animování otevření aplikace

Ve výchozím nastavení není animované poskakování ikony aplikace při jejím otevření. Animaci můžete vrátit v Předvolby systému > Dock > Animace při otvírání aplikací

 

Dashboard jako plocha

Mohli jste si všimnout, že při přesouvání gestem mezi jednotlivými aplikacemi se Dashboard zobrazí jako samostatná plocha. Pokud vám to vadí, změňte Předvolby systému > Mission Control > Zobrazit Dashboard jako plochu

 

Zobrazení posuvníku

Další nastavení, které se vám mohlo změnit je zobrazení posuvníku. Výchozí nastavení zobrazuje posuvník jen tam kde je třeba. Pokud ho chcete vidět za všech okolností jděte do Předvolby systému > Obecné > Zobrazit posuvníky > Vždy

The following two tabs change content below.
Šéfredaktor webu SuperMac.cz, absolvent VŠE, sportovec a spokojený uživatel produktů Apple.

Tags: ,