Jak vložit svůj podpis do PDF souboru

Mac OS Lion zahrnuje novou funkci v Náhledu, která umožňuje vytvoření digitální podoby vašeho podpisu pomocí vámi podepsaného papíru drženého před webkamerou. Tento podpis pak můžete použít v jakémkoliv PDF souboru a ušetříte čas za tisk a následného skenování dokumentu.

Nejdříve si tedy vezměte bílý kus čistého papíru a podepište se na něj červwnou nebo modrou propiskou. Pak si spusťte Náhled > Předvolby > Podpisy a poté klikněte na Vytvořit podpis.

Uchopte podepsaný papír a namiřte ho před webkameru, snažte se mít modrou linku pod podpisem. Po pár vteřinách kamera rozpozná váš podpis zobrazí ho vpravo v náhledu. Pokud jste s výsledkem spokojeni, tak klikněte na Přijmout.

Vás podpis bude uložen a připraven na vložení do dokumentů. Pokud s výsledkem nejste spokojeni můžete ho vymazat nebo přidat další podpis.

Teď si otevřete v Náhledu dokument, kam chcete vložit svůj podpis a vyberte v horním panelu funkci Zobrazit panel anotačních nástrojů. Vyjede vám další panel, kde zvolíte Podpis a vybere si z uložených podpisů.

The following two tabs change content below.
Šéfredaktor webu SuperMac.cz, absolvent VŠE, sportovec a spokojený uživatel produktů Apple.

Tags: , ,

  • Guest

    díky, za návod :)

  •  Stewie 

    díky za návod :)