Free-to-play hry na Mac

Mac OS X určitě není platforma, kde se hry vydávají jako na běžícím páse. Konkurenční Windows má v tomhle směru značnou výhodu, přesto se na Mac najde spousty dobrých her. Z  velké části za to může i před pár měsíci otevřený Mac App Store. Některé skvělé hry na Mac jsou dokonce i zdarma (free-to-play). Já vám teď představím pár z ních.

World of Warcraft

Nejhranější fantasy MMORPG dnešní doby. Blizzard zvěřejnil tzv. Starter Edition, kde můžete hrát zdarma až do 20 levelu, což vám zabere pár dní hrání.

Download

 

Team Fortress 2

Týmová akční hra z pohledu první osoby pro více hráčů. Letos v červnu byla hra uvolněná zcela zdarma a její chod je podporován tzv. mikroplatbami, který ovšem nejsou povinné.

Download

 

Quake Live

Střílečka z pohledu první osoby, která se hraje výhradně přes webový prohlížeč. Hraje je založena na Quake 3 Arena – starodávném deathmatchi. Projekt je financovaný reklamou přímo ve hře. Po zaplacení poplatku se otvírají další funkce – jako třeba nové módy hry.

 Hrát

 


Second Life

Second Life je neustále se rozrůstající 3D virtuální svět na internetu. Vznikl v roce 2003 a žije v něm přes 9 milionů obyvatel. Člověk se zde může virtuálně seznamovat, realizovat svoje nápady, nebo i podnikat.

Download

 

Spiral Knights

MMORPG se odehrává na planetě Cradle a úkolem hráčů je ve spolupráci se spoluhráči tuto planetu zachránit. Hra má dost společného s Legend of Zelda z Nintenda, ale z grafického hlediska titul ničím neohromí.

Hrát

Marathon Trilogy

Známá hra z iPadu dorazila i na Mac. FPS střílečka, kde hráč komunikuje během celé hry s umělou inteligencí pomocí speciálních terminálů. Cílem každé úrovně je sesbírat předměty a prostřílet  se až na konec.

Download

The following two tabs change content below.
Šéfredaktor webu SuperMac.cz, absolvent VŠE, sportovec a spokojený uživatel produktů Apple.

Tags: , ,