Mac mini: výměna paměti RAM

Mac mini vlastním od začátku letošního roku, model s Intel Core 2 Duo 2.4GHz, RAM 2GB, HDD 320GB a NVIDIA GeForce 320M. Po nějaké době mi 2GB RAM začalo být málo. Přece jen, když máte puštěných 8 oken v Google Chrome, Twitter aplikaci, Outlook, iTunes, Finder a ještě něco píšete do Wordu, tak systém znatelně zpomalí. Proto jsem se rozhodl pro koupi dalšího paměťového modulu. Rozhodoval jsem se mezi 2×2, nebo samostatným 4Gb článkem. Cenově vyjdou skoro nastejno. Nakonec vyhrála samostatná 4GB paměť z důvodu možného budoucího upgradu na 8GB. Takhle akorát vyhodím jednu zbylou 1Gb paměť a dokoupím jen další 4GB. Vybral jsem si tuto paměť od Kingstonu z Alzy.

Výměna paměti RAM je velmi jednoduchá. Stačí trochu zatlačit na gumový kryt Mac mini, která je vespod a otočit do protisměru hodinových ručiček. Poté už snad rozpoznáte paměťové moduly, které na každé straně drží takový pacičiky. Ty pak stačí od sebe roztáhnout a paměťový modul vysunout. Při nasunování nové paměti si dejte pozor na správné uchycení ve všech kontaktech modulu. Mě se třeba napoprvé stalo, že jsme ho špatně zacvakl a pak se divil proč mám systém ještě pomalejší než jsem měl předtím. Běžel mi jen s 1GB RAM, protože ta 4GB nefungovala. Nesmí se vám stát, že paměť jednoduše vysunete jedním prstem po uchycení. Pro ujištění, kolik máte k dispozici paměti RAM, stačí vlevo v rohu kliknout na ikonu jablka a pak zvolit možnost About Mac, nebo Co je tento Mac.

Po dokoupení 4GB paměti mám dohromady 5GB RAM (4+1). Systém znatelně zrychlil a pohyb v Mac OS X je bez problémů. Zde uvádím činnosti, které se výrazně zrychlily:

  • přepínání více oken v Chromu
  • spouštění videí a přepínání do full screenu
  • pohyb v Outlooku
  • otevírání obrázku v Náhledu
  • práce ve Wordu, Excelu i Powerpointu
  • činnost hned po probuzení
Kingston SODIMM DDR3 4GB 1066MHz KTA-MB1066/4G lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Kingston SODIMM 4GB KTA-MB1066K2/4G lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>
The following two tabs change content below.
Šéfredaktor webu SuperMac.cz, absolvent VŠE, sportovec a spokojený uživatel produktů Apple.

Tags: ,

  • Novaa

    dory den chci se zeptat jakou mam koupit pamet(jake znacky a typu) namac mini mode A1347 kdyz chci pamet 4×4?