Jak vložit tlačítko Donate z Paypalu na iWeb

Určitě jste se setkali, že určité blogy, nebo jakékoliv stránky někdy potřebují finanční podporu od ostatních uživatelů. Většinou se jedná o dobrovolný příspěvek, kterým můžete vyjádřit poděkování autorovi daného webu.  Nejčastější cestou jak někomu poslat peníze je využití internetového platebního terminálu Paypal. Stačí vložit malé tlačítko Donate na vaši stránku a každý návštěvník vlastnící účet na Paypalu může přispět na provoz vašeho webu. Níže se podíváme jak toho docílit.

1. Pokud nemáte vlastní Paypal účet, tak si ho založte. Je to velmi jednoduché a hlavně zdarma. Potřebujete jen vlastní platební kartu s povolenými platbami na internetu. Tento návod by vám mohl pomoct.

2. V horním pásu nabídek vyberte Merchant Services. Na další stránce kliknětě na Donations.

3. Tlačítko si můžete přizpůsobit k obrazu svému. Měnu si vyberete v nabídce Currency. V Contribution amount si můžete zvolit pevnou částku (Donors contribute a fixed amount.), kterou můžou návštěvníci přispět, nebo to necháte na nich (Donors enter their own contribution amount.) U Merchant account IDs doporučuji nastavení ponechat na Use my secure merchant account ID, kvůli spammerům. Až všechna nastavení dokončíte, tak kliknětě na Create Button.

4. Zkopírujte kód a vložte do HTML Snippet.

The following two tabs change content below.
Šéfredaktor webu SuperMac.cz, absolvent VŠE, sportovec a spokojený uživatel produktů Apple.

Tags: , , ,